Gradusta posteri konferensiin

graduilija

Onko ketään tehnyt posteria konferensiin? Voitteko kertoa kokemuksia, ja mikä ala kyseessä. Itseäni tämä kiinnostaa... Mikä mahtaa olla protokolla, saako (voiko) posterin esittää vain yhdessä konferensissa vai useammassa? Pääseekö samalla osallistumaan konferensiin jos posteri hyväksytään? Kaikki tieto otetaan ilolla vastaan :)

2

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän konffa anna ohjeet posterista ja sinä puolestasi tiedät sisällön itse.
      Samalla posterilla voi toki mennä useampaan konffaan, mutta koska piirit ovat aika pienet, niin kannattaa löytää jokin uusi näkökulma aiheeseen saman toistamisen sijaan.
      Osallistuminen on taas kiinnin konffan järjestäjästä - usein vaaditaan erillinen rekisteröityminen ja osallistumismaksun maksaminen. Sitten kun pääset tasolle, jossa olet Keynote Speaker, niin sitten kuluja aletaan maksamaan :)
      Mutta kuten sanottu, monet asiat riippuvat konffasta itsestään ja kannattaa kysyä järjestäjiltä suoraan

    • sisuataijotakin

      Älä kirjoita posteriisi ainakaaan: "Onko ketään tehnyt posteria konferenssiin?" Kieliasun pitää olla edes jonkinlaisessa kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe