Taas joku Saagim on kertoillut kaikenlaista.

8230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Anu puhuu pitkälti totta ja siitähän suomalaiset läskit, rumat ja epämääräisiin ryysyihin (mm. tuulipuku) pukeutuvat akat ja näiden mahakkaat puolisot närkästyvät.

Hyvä Anu!

Äänestä
  • Myy persettä suomijunteille ja pyrkii Suomeen pillunsa avulla. Hähääää.
    Eipä oo kehumista.

    Äänestä

Anus Aagimista tulee meikäläisellä ainakin mieleen eräs t-paidan teksti: "Vanal litsil läheb üldiselt kenasti:" Eli keveänä kenttäsuomennoksena viroa taitamattomille: "Vanhalla hu*ralla menee keskimäärin ihan kivasti."

Äänestä
  • Ha ha tää oli hyvä. Saagim kyllä tietää mistä puhuu, hänhän joku vuosi sitten totesi että suomalaiset miehet ottavat virolaisen entisen ammattilaisen vaimokseen. Ei voi valehdella tosiaankaan kun on itse samanlainen he he.
    Tuulipukuja en ole ikinä reissuillani nähnyt. Ne jutut on kotona nyhräävien epävarmojen arkojen pikkupoikien tarinoita.

    Äänestä

  • ksusha kirjoitti:

    Ha ha tää oli hyvä. Saagim kyllä tietää mistä puhuu, hänhän joku vuosi sitten totesi että suomalaiset miehet ottavat virolaisen entisen ammattilaisen vaimokseen. Ei voi valehdella tosiaankaan kun on itse samanlainen he he.
    Tuulipukuja en ole ikinä reissuillani nähnyt. Ne jutut on kotona nyhräävien epävarmojen arkojen pikkupoikien tarinoita.

    Nyt se Saagimin horoperse on haukkunut vanhojakin ! Että kaikki rumat ja vanhat on SAIRAITA ! Jos nyt katsahtaa VIRON katukuvaan välillä, vastaan kekkaloi hampaattomia, tukka värjätty valkoiseksi hapsottamaan ja rääsyissä kulkevia vanhuksia.
    Tässä on vaan sellainen vaikutus, että jos Saagimin horoperse haukkuu suomalaisia, niin suomalaisethan alkaa haukkua virolaisia !

    Äänestä

  • haukku vanhoja kirjoitti:

    Nyt se Saagimin horoperse on haukkunut vanhojakin ! Että kaikki rumat ja vanhat on SAIRAITA ! Jos nyt katsahtaa VIRON katukuvaan välillä, vastaan kekkaloi hampaattomia, tukka värjätty valkoiseksi hapsottamaan ja rääsyissä kulkevia vanhuksia.
    Tässä on vaan sellainen vaikutus, että jos Saagimin horoperse haukkuu suomalaisia, niin suomalaisethan alkaa haukkua virolaisia !

    "Jos nyt katsahtaa VIRON katukuvaan välillä, vastaan kekkaloi hampaattomia, tukka värjätty valkoiseksi hapsottamaan ja rääsyissä kulkevia vanhuksia. "

    Tulleet juuri Helsingistä päivän viinaostoksille ja palaavat takaisin iltapäivälaivalla?

    Äänestä

  • Tuoltahan se selvisi sekin, että Risto Ratia on muodollisessa liitossa tohon ämmään. Nehän juoksee omia juoksujaan vieraissakin. Jos kaikki virolaiset on tollaisia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


konstantinpalts kirjoitti:

Kirjoittaja näköjään osaa myös vastata . . . . .

http://talonmiesjulmajj.blogspot.com/2012/04/tylytyksia-ja-vaihtoja-eli-koko.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu