Honda cbr1000f projekti tarjolla!

rätkähiiri

Nyt olis jollekin osaavalle hyvä projekti tarjolla. Cebarista katkes venttiili, jotta kansi ja mäntä rikki. Periaatteessa ei maksais hirveesti hajottamolta uusi kansi (200 e) ja satkun uus mäntä ja menoks. Vaan en ole löytänyt täsmäkantta, joten myyn projektin pois alta 470 eurolla. Pyörä valmiiksi auki, jotta voi itse arvioida homman.

http://www.keltainenporssi.fi/12353748

Mulla jo toinen pyörä, joten tuon vois alta pois myydä edukkaasti ihan jo renkaiden hinnalla (melko uudet kumit).

4

504

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nytlopputälle

      älä ny viitti täyttä kakkaa kirjotella,edes tälle sivulle !
      Luuletko että jostain saa juuri oikean kokoisen männän yhteen pyttyyn?ei tule onnistumaan edes unissa !
      Ainoa vaihtoehto on porauttaa ylikokoon sylinterisarja ja uudet männät,ah kuinka ihanan kallista,männät meinaan.Taitaa ainoa vaihtoehto olla kaikenlisäksi wiseco.
      Maksa mulle 200e niin voin noutaa ongelmajätteesi.

      • Saksan Ebayssä

        tälläkin hetkellä mäntäsarja myynnissä hintaan 25 €. Joten älä nyt itse viitti. Sieltä saa männät myös sylinterilohkon kanssa alle 200€ hintaan.


      • rätkähiiri

        Kylllä se tulee onnistumaan jos poraamaton sylinterisarja kuten mulla, johon honda myy sen alkuperäisen. Toki paras vaihtoehto on porauttaa koko helahoito mutta kannattaako noin vanhaan pyörään, kun se ei oikeesti tarpeellista tonnisessa fillarissa jos tehoja riittää kyllä vaikkei kaikki välykset olekaan optimissa.

        Tietty hyvä mitata ettei sylinteri muuttanut muotoaan liikaa ennenkuin ostaa pelkän männän ja uudet rinkulat mahdollisesti. Kansi tuohon on jo löytynyt ja uusi omistaja tekee sitte niin mittavan konerempan kuin katsoo aiheelliseksi.


      • rätkähiiri

        Mitä tulee tuohon hintaan niin se on jo purkupyörän hinta, tuolla parillasataa et nyt muuta saa kuin vaihteiston tai takakummin vanteineen. En tosin myy osina tuota.

        Pyörä tällähetkellä varattu lauantaiksi pidemmältä tulevalle ostajalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      67
      778
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      752
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      706
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      130
      657
    5. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      599
    6. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      589
    7. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      493
    8. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      475
    9. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      469
    10. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      468
    11. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      432
    12. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      68
      420
    13. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      30
      408
    14. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      405
    15. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      65
      388
    16. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      58
      387
    17. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      35
      383
    18. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    19. Miks tämä jatkuu näin pitkään?

      Ootko rakastunut?
      Ikävä
      23
      367
    20. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      27
      364
    Aihe