Miksi proo-miehet tanssipaikoilla naistenhaun alkaessa usein vetäytyvät hieman syrjemmälle ?
Onko pelko perseessä että joutuu parketille jonkun mummon hyväksikäyttämäksi ?
Proo-miesten sijoittautuminen
24
474
Vastaukset
- ppprprp
Osaan vakiot ja lattarit. Olipa haku mikä hyvänsä, en ole hyökyaallossa.
- Näin se vaan menee
Kaikkien ei tarvitse tanssia kaikkien kanssa, joten älä jaksa. Kulkukikkeli on hyvä vaan ja on tyrkyllä niin maan vimmatusti ja tanssittaa kaikki mummont :D
- Hilkka1945
Asenteessasi on parantamisen varaa.
- Näin se vaan menee
Hilkka1945 kirjoitti:
Asenteessasi on parantamisen varaa.
Aivan sama. Puhun asiaa. Näin se vaan menee.
- Eturivistö läpi käyt
Hyökyaalto pelottaa,haluan itse valita ketä haen tanssimaan,on turhaa
ajan tuhlausta tanssia naisenkanssa josta en saa petiseuraa.
Pääsiäisenä suunnistan Lapualle katselemaan olisko sopivaa naista
tarjolla tyrkkyrivissä takana.- hmm....
No, löytyikö Lapualta jotain? Miten luulet että juuri Lapua on Se autuuden paikka?
- Valitsen itte
Olen itse hyvä tanssija ja olen kyllästynyt tanssittamaan naisia, joiden tanssitaito ei ole edes välttävä.
Kokeneena tanssijana näen kyllä heti katselemalla kuka osaa tanssia ja jopa kuka on saanut tanssiopetusta.
Haluan itse valita kenen kanssa tanssin mitkäkin tanssit.
Olen yrittänyt olla kohtelias ja tanssinut kaikki haut ja käyttäytynyt kuten etikettiin kuuluu.
Ensiis osaa antaa pakkeja koska se on aina epäkohteliasta siksi vetäydyn usein sivummalle ja odottelen,että pääsen itse hakemaan haluamiani tanssitettavia.- 10
Nuin se homma menee, vähän sama kun on radalla tottunut luotsaamaan kunnon urheiluautoa jonka jokaisen liikkeen ykseyden omaan kehoonsa tuntee, niin ei se enää anjoviksella ajelut kiinnosta.
Tanssimaailmassa tätä totuutta on jostain kumman syystä vaikea myöntää.
- lullalle
Kyllä. Juuri se siinä etoo, että kaikenmaailman humppalullat tuppaa seuraan.
- molemminpuolista
Sama se on meillä naisilla, kun kaikenmaailman humppaheikit tulee hakemaan ja tuppaa seuraan.
- Faktaa!
molemminpuolista kirjoitti:
Sama se on meillä naisilla, kun kaikenmaailman humppaheikit tulee hakemaan ja tuppaa seuraan.
Muuta osaavilla miehillä on varaa hieman raakata meitä daameja, kun meissä on valinnan varaa. Näin se vaan menee.
- tosi faktaa
Faktaa! kirjoitti:
Muuta osaavilla miehillä on varaa hieman raakata meitä daameja, kun meissä on valinnan varaa. Näin se vaan menee.
Samahan se on meillä naisilla, aivan yhtä hyvin voimme valkata miehiä. Myös meissä on osaavia naisia.
- Lisää faktaa!
tosi faktaa kirjoitti:
Samahan se on meillä naisilla, aivan yhtä hyvin voimme valkata miehiä. Myös meissä on osaavia naisia.
Oisko meitä naisia pikkuisen enempi lavoilla..? Osaaviakin on siis enempi, joten silloin menee raakaamisen puolelle, jolloin ulkoiset ominaisuudet vaikuttavat toki vaikuttaa muutenkin. Näin se vaan menee, muuta voi yrittää väittää. Miehillä on enempi varaa valita. Eivät edes ehdi tanssittaa kaikkia taitavia naisia. Valkkaavat mieltymystensä mukaan mikä heille sallittaneen.
- tatu
Lisää faktaa! kirjoitti:
Oisko meitä naisia pikkuisen enempi lavoilla..? Osaaviakin on siis enempi, joten silloin menee raakaamisen puolelle, jolloin ulkoiset ominaisuudet vaikuttavat toki vaikuttaa muutenkin. Näin se vaan menee, muuta voi yrittää väittää. Miehillä on enempi varaa valita. Eivät edes ehdi tanssittaa kaikkia taitavia naisia. Valkkaavat mieltymystensä mukaan mikä heille sallittaneen.
No, mun rooli on just tuo vetäytyminen ja valkkaaminen. Näin se vaan on. Ei se nyt aina niin hauskaakaan ole. Mielellään sitä tanssisi vaan, mutta kun ei, niin ei...
Tähän tää on mennyt. Miks piti opetellakaan tanssimaan ja miks pitää edelleen käydä kaikenmaailman kursseja, mitä hittoa, antais olla vaan...
Mutta kun on kerran tai muutaman päässyt semmoiseen tanssifiilikseen jonkun daamin kanssa, niin sitä sitten tavoittelee, ei kai sille sitten mitään voi.
- epätoivoinen89
Onko Truhumppis kadonnut?
- Vihje
epätoivoinen89 hanki elämä
- epätoivoinen89
Vihje kirjoitti:
epätoivoinen89 hanki elämä
Miten Truhumppis sijoittautuu naistenhaun aikana ?
- Tsufe
Hyvät tanssijat, niin miehet kuin naisetkin viihtyvät usein kahvilassa naisten- tai sekahaun aikana, sillä heitä haetaan (ja he itse voivat tehdä hakuja) sieltäkin. Myös suosituimmat tanssijat haluavat välillä lepuuttaa jalkojaan. Suotakoon se heille.
Hyvin jännä muuten tuo kikkeli-nimimerkkisi. Minne se kikkelisi sinua kuljettaa? - Syrjästähyvä
Mitä ihmettä kyselet itsesi sijoittumisesta,? Tiedäthän tuon itsekkin. Tosi on että pelko on että joutuu jonkun mummon hyökkäyksen kohteeksi.Kun joskus tanssinut niin he haluaa "OPETELLA " tanssimaan ja siksi hakevat.
Törkeää tanssipaikalla... - Tottakai
Kysymys ei ole siitä, että kerran joutuu tanssimaan taviksen kanssa, mutta jos yhden kanssa suostuu, tulee koko mummorivi perässä.
Ja tottakai nuoret kauniit kehityskelpoiset naiset saa hakea. - Kysymys kk:lle
"Onko pelko perseessä että joutuu parketille jonkun mummon hyväksikäyttämäksi ? "
- vastaat hyvin omaan kysymykseesi. Itsesuojeluvaisto on hyvä ominaisuus, ei tule niin helposti pelkoa peffaan. Pitäisikö sinun mielestä olla hyväksikäytettävänä? - menageatroi
Mummot voi joskus yllättää, ja ollakin tosi ihania, kannattaa kokeilla!
- Aikavalita
He ovat "yllättäneet" joka kerta! Kyntävää kytkyttelyä kuin loukuvassa resinassa. Siis tanssin yritys. Siitä nyt vain on ihanuus kaukana.
Miksiköhän he oikein tunkee nuorten miesten ja nuorempien tanssitaitoisten kaverien hakemiseen. Niin hyvin ovat tietoisia kuinka taitotanssijat halua kaltaistaisensa pairin haettavakseen /haetuksi jotta voisi tanssi tasollaan ja viihtyä tanssipaikalla.
Mummot sen tiettä mutta opettelisivat tanssimiaan skeä että ovat vastaavuus tasolla! - Mummumm
Aikavalita kirjoitti:
He ovat "yllättäneet" joka kerta! Kyntävää kytkyttelyä kuin loukuvassa resinassa. Siis tanssin yritys. Siitä nyt vain on ihanuus kaukana.
Miksiköhän he oikein tunkee nuorten miesten ja nuorempien tanssitaitoisten kaverien hakemiseen. Niin hyvin ovat tietoisia kuinka taitotanssijat halua kaltaistaisensa pairin haettavakseen /haetuksi jotta voisi tanssi tasollaan ja viihtyä tanssipaikalla.
Mummot sen tiettä mutta opettelisivat tanssimiaan skeä että ovat vastaavuus tasolla!Mulle sattui kerran Ruusussa sellainen tapaus:
Hoikka keski-ikäinen nainen tuli hakemaan ja kun aloitettiin tanssi niin heti tunsin, että tämähän liikkuu keveästi kuin höyhen ja aivan viennin mukaan.
Pidensin askelta ja aloin tanssia 2:lle , hän seurasi vaivatta.
Tein oik kään alun ja vetäsin neljä pivottia.. Naisen ylävartalon ja pään asento kertoi koko homman... kilpatanssija ilman muuta.
Keskusteltuamme hän kertoi tanssineensa aikoinaan kilpaa miesvainajansa kanssa
Tanssimme paljon sinä iltana ja kokeilimme kaikenlaista.
Oli pitkästä aikaa mielenkiintoinen tanssi-ilta minullekin, vaikka meillä oli kyllä ikäeroa.
Ettäs tämmönenkin miellyttävä tapaus voi sattua " mummon" kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648