Brooklyn hotelli ?

Näitä hotellijuttuja aina vaan . . .eli haluaisin mielelläni kuulla kokemuksianne Brooklynin puolella olevista hotelleista. Nimiä tiskiin, kiitos : ) Hyvä metroyhteys Manhattanille olisi tietenkin ehdoton edellytys. Ja matkakin tietty mahdollisimman lyhyt. Nuo Manhattanin hotellihinnat, kun ovat yksin matkustavalle aina yhtä järkyttävä kokemus. Jospa kokeilisin Brooklynissä yöpymistä tällä kertaa . . . Vai onko siellä edullisempaa ? Kiitos vinkeistä etukäteen
5556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näistä olen lukenut positiivia kommentteja

Super 8 Park Slope www.super8.com
NU Hotel http://www.nuhotelbrooklyn.com/

Eivät kuitenkaan ole välttämättä sen halvempia kuin vastaavat Manhattanin hotellit. Jos olet lähdössä esim syksyllä, on se kallista aikaa hotellien suhteen. Tammi-maaliskuu ja heinä-elokuu ovat edullisempia.

Queensin puolella Long Island Cityssä on myös hotelleja hyvien yhteyksien päässä Manhattanilta. Voit kokeilla myös Pricelinen name your own price-varausta, jota ei kuitenkaan voi perua tai muuttaa. Itse käytän aina Pricelinea. Keskusteluja Pricelinesta löytyy tältä palstalta, kun kelaat keskusteluja alaspäin tai käytä keskusteluhakua palstan oikeassa yläkulmassa.

Äänestä
  • Kiitos vinkeistänne. Tuohon Long Islandiin "ihastuin", sieltä on lyhyempi matka ylä- ja keski Manhattanille. Mutta näytääpä siltä, että muutkin ovat saman keksineet : matkani on vasta ensi vuoden helmikuussa ja siitä huolimatta esim. tuo Country Inn on loppuunmyyty : (
    Vinkkinä Manhattanilla edullista hotellia hakeville, törmäsin Lola-hotelliin (entinen thirty thirty), joka on remontoitu ja hinnat ihan(an) kohtuullisia, ainakin helmikuussa.
    Mutta vielähän tässä on aikaa surffailla ja hakea erilaisia vaihtoehtoja.

    Äänestä

Le Jolie.

Lyhyt metromatka manhattanille. Jos haluutte näkö-alahuoneen, niin pitää pyytää yli 5 krs. Muuten ei näy.

ollaan nyt 3 kertaa oltu ko.hotlassa ja ei moittimista. Varsinkin kun tietää mitä tilaa..........

Äänestä

1 7; tarkkaile tilannetta myöhemmin. Monet hotellit/varatuspalvelut eivät ota varauksia vielä näin aikaisin ensi vuoden helmikuulle, siksi saattaa näyttää "varattua".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


13 kirjoitti:

Näitä hotellijuttuja aina vaan . . .eli haluaisin mielelläni kuulla kokemuksianne Brooklynin puolella olevista hotelleista. Nimiä tiskiin, kiitos : ) Hyvä metroyhteys Manhattanille olisi tietenkin ehdoton edellytys. Ja matkakin tietty mahdollisimman lyhyt. Nuo Manhattanin hotellihinnat, kun ovat yksin matkustavalle aina yhtä järkyttävä kokemus. Jospa kokeilisin Brooklynissä yöpymistä tällä kertaa . . . Vai onko siellä edullisempaa ? Kiitos vinkeistä etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu