vastailmoitus

nimetön232323

Eli latasin facebookkiin videon, joka on täysin omani, ja videolla soiva taustamusiikki on otettu levyltä, jonka juuri tätä varten ostin. aikaa videon tekemiseen meni noin 2kk ja rahaa levyyn 20e. Kuitenkin ensimmäisen latauskerran jälkeen tuli ilmoitus epäillystä tekijänoikeusrikkomuksesta. Siinä pyydettiin lähettämään vastailmoitus mikäli ilmoitus oli mielestäni aiheeton. Koska olen alaikäinen ja ilmoitukseen vaadittiin kaikki tiedot kuten osoitteeni, päätin olla sekaantumatta. Sitten kuulin, että jos laittaa videon tietoihin musiikin nimen, niin se voisi onnistua. joten päätin kokeilla, ja seurauksena facebook poisti mahdollisuuteni lisätä enää videoita. Minulle nuo videot olisivat erittäin tärkeitä saada fb, ja siksi kysyn, mitä tapahtuu mikäli laitan vastailmoituksen? Ja onko vielä mahdollista saada videonlisäysmahdollisuutta takaisin. Jos joku tietää, voisiko vastata? Asia on minulle enemmän kuin tärkeä.
Kiitos

1

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ... ..

      "ja videolla soiva taustamusiikki on otettu levyltä, jonka juuri tätä varten ostin. "

      Se ongelman syy on tässä, koska olisit tarvinnut luvat musiikin levittämiseen netissä. Levyn ostaminen omaan käyttöön ei sisällä lisenssiä julkaisemiseen.

      Siihen varsinaiseen kysymykseesi joutunet hakemaan vastausta facebookin ylläpidolta. Tai asia voisi selvitä myös tutkimalla facebookin käyttöoikeusehtoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      199
      6974
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2056
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1698
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1400
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1258
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1128
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1016
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      949
    Aihe