Ajattelin tehdä blogin jossain vaiheessa. Olen katsonut googlen ja vuodatuksen sivuja. Ilmeisesti ovat ilmaisia? Minkälaisia nämä ovat tehdä blogeja?
Lähinnä kirjoittelisin käsitöistä, elämästäni, kiinnostuksen kohteista, opiskelusta, mitä sillä hetkellä on menossa yleensäkin yms.
Lähinnä kirjoittelisin käsitöistä, elämästäni, kiinnostuksen kohteista, opiskelusta, mitä sillä hetkellä on menossa yleensäkin yms.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Vuodatuksesta on hyvä tietenkin aloittaa, kun on pohjaa valmiina. Siihen loppui niiden suosittelut tosin.
Itse vuosi sitten siirryin muutaman vuoden jälkeen vuodatuksesta pois kun kirjautui ulos vähän väliä tekstiä kirjoittaessa tai tapahtui jotain virhettä, jolloin myöskin koko sen hetkinen teksti hävisi bittiavaruuteen.
Myös blogspotilla (blogger) on ilmainen mahdollisuus, myös jotain perus pohjia valmiina.
Hyvä se on ensin tietenkin kokeilla ja katsella ja pikku hiljaa taitoa karttuu tässäkin.
Onnea uudelle blogille!