Jättilasku

Miten voi olla mahdollista, että mutsini kundikaveri sai 7000 €:n laskun thaimaasta vastaanotetuista puheluista? Siis mutsi on soitellut kaiffarille ja nyt sitten pamauttivat oikein kunnolla.

Lasku on kuulemma maksettava. Hommaa tullaan selvittelemään salkkuherrojen avustuksella.
3394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika kiihkeetä on ollut kun noin iso lasku tuli.

Äänestä

No todella. Soneran hinnaston mukaan puhelun vastaanotto 0,22 e/min joten tunnin puhelu olisi 13 euroa. Tuohon laskuun hän olisi ollut puhelimessa yli viisi vuorokautta?

Äänestä

Taitaa Thaimaahan olla kalliimpaa vastaanottaa puheluita. Kannattais kattoo operaattorin sivuilta ensin kun soittaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdgfasrgrg kirjoitti:

Miten voi olla mahdollista, että mutsini kundikaveri sai 7000 €:n laskun thaimaasta vastaanotetuista puheluista? Siis mutsi on soitellut kaiffarille ja nyt sitten pamauttivat oikein kunnolla.

Lasku on kuulemma maksettava. Hommaa tullaan selvittelemään salkkuherrojen avustuksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu