Omistan NOKIAn N9 ja luin jostain, että siihen olisi tulossa saataville androidin käyttis. Miten sen saa ladattua? Viekö paljon muistia? Onko käyttökokemuksia? Missä vaiheessa kehittely on?
N9 Android?
2
162
Vastaukset
Sitä Androidia ei kannata vielä asentaa, koska se on vasta alpha eli testiversio.
Mutta sinun kannattaa lukea nämä:
http://www.tietokone.fi/uutiset/nokia_n9_muuttui_android_puhelimeksi
http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=94- MobileNoviisi
N9 muisti riittää mainiosti androidiin,, fyysinen kulutus on noin 100mb .
käyttömuisti pompii 50-500mb välillä..
Ihan perus roid tukee hyvin jo N9 rautaa, joten ton alfa verison asentaminen toimii mainiosti. siis nelosversio, käytä vaihka nexuksen tai zte puhdasta pakettia.
samoin voi asentaan muitakin valmiita, kuten gooapple,zip
Joka on adnroi joka on täydellisesti kustomoitu iOS näköiseksi.
sen kieleksi saa vain englannin ja kiinan.
Jos maltat odottaa, tulee se oikea versio julki, joka on optimoitu N9 luurille, tosin ainahan voi päivittää :) tai vaihtaa :)
se on se VAPAUS ;)
Tuolta foorumilta löytyy yksityiskohtaiset ohjee asentamiseen.
sen jälkeen kun siinä on jo androis, saa openrecoveryllä "openroidilla"
vaihdettua ja päivitettyä androideja sen jälkeen, kun vain kopsii päivityspaketin muistiin.
Pitää muistaa että N9:ssä on vain 1Ghz prosa..
Mutta normaalijutut pyörii androidissa ihan mallikaasti, paremmin kuin iponit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062491Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928