Minkä lehden lyhenne on UR?
Onko sille koko nimeä?
UR
11
81
Vastaukset
- Lyhentäjä.
Lyhenne tulee sanoista uskomatonta roskaa..
- Kysyväinen
En usko :)
- Lyhentäjä.
Lue yksi sellainen, niin uskot. Se siis on lyhenne sanasta uforaportti ja ne ovat kirjoja joita suomen ufotutkijat ry julkaisee. Käy vaikka kirjastosta lainaamassa.
Tarkoitatko ehkä SUT ry: n UR- kirjoja?
Eli Uforaporttikirjoja?
Viime aikoina ilmestynyt UR-17,UR-18 ja UR-19.
Seuraava eli UR-20 on tekeillä.- Kysyväinen
Tarkoitan UR 1999, jossa on kuvaus Mäntyharjun Kallalahdelta ufohavainnosta.
Kysyväinen kirjoitti:
Tarkoitan UR 1999, jossa on kuvaus Mäntyharjun Kallalahdelta ufohavainnosta.
Tuo UR 1999 kuuluu itse asiassa tuohon SUTin Uforaporttisarjaan eli on yhtä kuin UR-7 vaikka se jostain kumman syystä sai nimekseen UR 1999.
Sen saa edelleen tilata SUTilta.
Tilausohjeet löytyy SUTin nettisivuilta. Maksaa muistaakseni 10e.
Eli se on kirja eikä lehti.- Kysyväinen
B.Borg kirjoitti:
Tuo UR 1999 kuuluu itse asiassa tuohon SUTin Uforaporttisarjaan eli on yhtä kuin UR-7 vaikka se jostain kumman syystä sai nimekseen UR 1999.
Sen saa edelleen tilata SUTilta.
Tilausohjeet löytyy SUTin nettisivuilta. Maksaa muistaakseni 10e.
Eli se on kirja eikä lehti.Kiitos tiedosta!
- fanittaa
Up Yours Magazine.
- prööt
UR on Rovaniemellä ilmestyvä ilmaisjakelu-kaupunkilehti Uusi Rovaniemi.
- tois pual ganaali
Raumalla ilmestyyy ilmaisjakelulehti Uusi Rauma josta täällä käytetään juurikin tuota lyhennettä UR.
- - - -
Raumlaissii jaarituksii?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181409
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!421281Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka501029- 102898
Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa51815Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r84813Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s77733Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...56718- 34646
- 59645