Tuleeko muillekin DNA:n myyntipuheluita alla olevasta numerosta? Numerosta on soiteltu jo useamman kuukauden ajan.
044 033 6811, PL 5195, 70701 KUOPIO, DNA Kauppa Oy
DNA:n mulkut eivät edes suostu poistamaan tietoja asiakasrekisteristään pyydettäessä. Joten ei kannata vastailla, jos ko. numerosta tulee puheluita...
DNA:n kusipäinen suoramarkkinointi
23
6581
Vastaukset
- -antti-
Soittivat äsken vaikka olen Robinson rekisterissä.
Erehdyin vastaamaan ja sain 5 kertaa sanoa eri tavoin "ei kiinnosta".- :)
lähetä valitus sinne Robinsoniin. Minunkin puolestani.
- yksi ulkomaaneläjä
Sama paskiainen soittii minullekin, ulkomaille, ja minä siis maksoin vielä roaming siitä heidän lörpötyksestä.
Saksassa tälläinen toiminta on jo kielletty, mutta Suomessa pelataan aina vain tälläisten paskafirmojen ehdoilla.- Öree
Dna on ainut suomalainen puhelin operaattori. Eikä hurri paska
- Hurrielisa
Öree kirjoitti:
Dna on ainut suomalainen puhelin operaattori. Eikä hurri paska
Mistä maasta Elisa sinun mielestä on?
- punainen luuri
olisko ollut 24 tai 25 huhtikuuta, kun puhelin soi. Joku 044 alkuinen numero ei nimeä, eli ei omissa intresseissä. Ekalla kertaa en vastanut, kun se häly loppui niin nopsaan. Myöshemmin samana päivänä tuo sama soi uudelleen. Tosin kerkesin katsomaan numeron omistajan ja se oli DNA. Äkkiä numero talteen ja nimeksi "älä vastaa". Sinne on jo mennyt monta muutakin numeroa.... joitakin tunnen ihan naamatusten jotku on vain puhelinmyyjiä eri aloilta.
Nyt ku se tuli toisen kerran ja se näytti, älä vastaa, niin oli helppoa painaa suoraa punaista luuria....Puhelinliittymien ja toivottavasti myöhemmin myös sähkösopimusten myyminen puhelimessa on tulossa kielletyksi erityypisten väärinymmärrystenvuoksi. Iäkkäät ihmiset ovat helppoa kauraa näille myyjille ja meille jotka sitten näitä asioita joudumme setvimään on tosi vaikeaa saada mitää aikaan.... Edullisuus on vähän kuin kauneus. Katsojan silmässä!- .VilleVeikko.
"Iäkkäät ihmiset ovat helppoa kauraa näille myyjille ja meille jotka sitten näitä asioita joudumme setvimään on tosi vaikeaa saada mitää aikaan.... "
Ei kaikki. Mun 88 v äitini pyörittelee noita puhelinmyyjiä miten lystää.
Joo, taas semmoinen 044 soitti meille Espanjaan, onneksi ei oltu kotona, muuten olisisin sille myyjälle kyllä sanonut suorat sanat. Kun yritimme soittaa siihen numeroon, tuli sanoma, ettei numero ole käytössä. Sellainen minäkin haluaisin, että voi soittaa ihmisille ilmaiseksi.
Mutta oikeastI: DNA ei meille tule, vaikka olisi ilmainenkin.- JiiPee60
Just äsken tuli puhelu numerosta 044 033 6811, eli DNA KUOPIO. Eikä muuten tuu meillekään dna, vaikka ois ilmainen!
- Myyntipyssy
JiiPee60 kirjoitti:
Just äsken tuli puhelu numerosta 044 033 6811, eli DNA KUOPIO. Eikä muuten tuu meillekään dna, vaikka ois ilmainen!
Myyntialalla kun olen niin nauretta ilta tuntuu nämä jutut kun ei vastata outoihin numeroihin. Huonosti kävisi jos en vastaisi. Ikinä ei ole liittymää kaupattu mutta varmaan johtuu siitä että on työnantajan liittymä.
- voi suatana
Myyntipyssy kirjoitti:
Myyntialalla kun olen niin nauretta ilta tuntuu nämä jutut kun ei vastata outoihin numeroihin. Huonosti kävisi jos en vastaisi. Ikinä ei ole liittymää kaupattu mutta varmaan johtuu siitä että on työnantajan liittymä.
Minä kun en ole myyntialalla niin vastaamatta jättäminen kuulostaa varsin luontevalta. Puhelimen puheluominaisuus on minulle hyvin henkilökohtainen - jos sitä kautta tullaan tyrkyttämään jotain niin se on vähän kuin joku tulisi koputtamaan ikkunaan mainosten kanssa.
- voi suatana
minulle tuli soitto kun olin vielä nukkumassa, katsoin nyt mikä ihmeen numero ja tuohan se just oli.
- kohta tulee
Niin minullekkin tuli puhelu dna ,joku tytteli kauppasi jotain liikkuvaa internet liittymää,kuuntelin vähän aikaa, sitten sanon likalle,puhu vielä vähän aikaa multa tulee kohta,likka lopetti puhelun siihen paikkaan.
- Sulkulista
Uusissa puhelimissa on ns. musta lista. Laita numero sinne, niin puhelin ei reagoi tuosta numerosta tuleviin soittoihin. Laittakaa muutkin.
- kyllästynyt näihin!!
Joo tää sama h%lvetin! myyntihepppu 0440336811 yritti just äsken soitella,en onneksi ehtinyt vastata
- epepepepepee
0440337474 on pommittanu mua jo monta kuukautta vaikka aina sanon, että EI KIITOS, EI KIITOS, EN OTA, EI KIINNOSTA
- Langaton laajakaista
0440337474 on tuttu numero mullekin.En vastaa mihinkään soittoon koska ne on lähes aina DNA:lta tai puhelinnumeroni on ollut jollakin edellisellä DNA asiakkaalla ja joku mummo tai pappa soittaa.Tai sitten jotkut soittaa väärään numeroon eli minulle.
- Tumppiiii
Dna = Made in Finlanf
- oijuma
Muakin on alkanu 0440335444 soitella joka päivä, vähintään 2 kertaa.
Ja ihmetyttää et miks helvetissä ne soittelee joskus 9 aikaa aamulla ja 8 aikaa illalla.
Kertaakaan en oo vastannu ja estin numeron..Hei oijuma
Jos et halua vastaanottaa puhelinmarkkinointia, niin tätä varten on mm. puhelintarjonnan rajoittamispalvelu Puhelin-Robinson. Voit toki estää markkinoinnin ilmoittamalla asiasta suoraan asiakaspalveluumme, mutta Puhelin-Robinson koskee myös muita yrityksiä.
Yksityisillä henkilöillä on mahdollisuus rajoittaa kaupallista puhelintarjontaa soittamalla palvelunumeroon 0600 13404
Arkisin ma-pe klo 8-18
- Puhelun hinta 0,39 euroa/min pvm, jonotus maksuton
- Perustuu puheentunnistukseen, jossa soittaja puhumalla ohjaa rajoituksen antamista
- Automaatti luettelee soittajan numeron ja kysyy haluaako asiakas eston voimaan. Vastaus tapahtuu sanomalla "Kyllä".
- Rajoituksen voi tehdä liittymäsopimuksen tehnyt täysi-ikäinen henkilö ja vain henkilökohtaisesti.
Rajoitus on kerrallaan voimassa 3 vuotta.
Kieltojen välittämiseen liittyvien järjestelyiden vuoksi kielto tulee voimaan n. 1 kuukauden kuluessa ilmoituksessa.
Lisätietoa löydät ASML sivuilta: http://www.asml.fi/kieltopalvelut/
- Kahtaenvaihda
Dna Ja Elisa ota markkinointi vastaan kitisemättä 2 ja 3 osapuolen mainonta Voi voi voi😅 Maksa mobiilivarmenteesta ja vastaaja palvelusta ekstraa jos näitä käytät. Ole aina valmis uhri! Jos et maksa vähän ekstraa et saa olla rauhassa ja Sinulle kaupataan määräaikaisia sopimuksia josta et pääse irti ja otat tämän aggression vastaan yleensä puhelimessa tai aspassa ja olet aina jatkossakin tyrkyttäjien aggressiivisten oman operaattorin myyjien tai jälleen myyjien YHTIÖ KUMPPANEIDEN uhri ja höynäytettävänä että operaattori ja yhtiökumppani saa sinulta lisää rahaa ja kusetettua sinua ja lisää euroja 💰 sen halpisliittymän lisäksi! Mainostetaan kotimaisena operaattorina menee hyvin läpi ja onkeen ja sitten että raha 💵 verot maksetaan jää Suomeen. Sinulle soittaa muutama firma yritys ja tarjoaa sulle tätäkin ja tuota😅Älkää olko niin sinisilmäisiä! Hyvää ei saa halvalla ja halvalla ei saa hyvää muuta kun Lakritsan! Jos tekee kipeetä se 2 liittymää esim puhelin ja nettikotona about40 -50 e ja pelit ja vehkeet toimii niinku pitää on hyvä ottaa asioista selvää ja kattoa voi ihan joskus peiliinkin. EI se bitti liiku jos ja toimi jos ei sitä palvelua osta tai itse halua. Itseä ei ole pakotettu ottamaan mainontaa 2 ja kolmansilta osapuolilta ja saan olla rauhassa! Olen erehtynyt sen yhden kerran vaihtamaan kun puhutaan paremmasta ja edullisemmasta paremmista liittymistä. En erehdy enää.
Ite uusin puhelimet ja netin vuoden parin välein. Saan oikeata tietoa omista tuotteista ja haluamistani palveluista jos sallin oman operaattorin mainonnan spostitse esim. Tai tekstarilla mutta ei tarvi maksaa jos en halua mainontaa ollenkaan tai suoramarkkinointia saan estot päälle vaikka heti omilta sivuilta.
En ole vaihtanut operaattoria hinta edellä vaan saan oikeasti hyvää palvelua ja erinomaista neuvontaa jo monen vuoden ajan! Reissussakaan en maksa ylimääräistä eu maissa tai soittoja/viestejä Pohjola Baltiaan Suomesta käsin koska mulla on se ensimmäinen tarjoaja matkapuhelin operaattoreista ja palvelua tarjonnut operaattori. Ei tarvi huutaa laivan kannelta ku lähtee reissuun Jota leimataan että on kallista! Jos taloyhtiö on Elisa tai Dna laajakaista en ikinä luovuta omaa yhteys numeroa heille vaan prepaidin numeron annan joka ei ole edes käytössä että eivät ala jahtaamaan mainoksilla ja soitoilla ja maksan sen 6 markkinointiliitolle että saan olla rauhassa näiltä myyjiltä. - Anonyymi
Hei Voisitteko lähettää meille sähköpostin osoitte ja lähetetään lasku teille sähköpostilla. Ter.Tmi Rouskutien autopesula Oulu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107402
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374315törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373792Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4002000Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi711513- 321477
- 351458
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1801146Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121118Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121043