Tyks 2011 31.10-1.11 väli synnärillä?

Kiinnostaa muuten vaan jos haluatte kertoa miten koitte teidän synnytyksen hoidon sielä,ja oliko kätilöt mukavia?ja miten muuten meni?itte synnytin lokakuun vika päivänä.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moi!

Itse synnytin kans toisen lapseni lokakuun viimeinen päivä. Oma kätilö ja kätilö-opiskelija olivat ihan mukavia. Aika omassa rauhassa saatiin olla, ihan hyvä niin. Ainut miinus oli se, etten saanut sitä luvattua sosekeittoa, koska edellisessä vuorossa oli unohdettu tilata.....ja sit piti pärjätä koko synnytys vaan jogurtilla mehuilla (ja oli aika pitkä aika siitä kun olin syöny kunnolla ta jotain suolaista teki mieli). Loppusynnytys meni tosi nopeasti ja luomusti.

Synnytyshuoneessa odoteltiin ehkä turhan kauan, vaikka kaikki oli hyvin....oltais voitu mennä osastolle aiemmin, mut kesti ja kesti ennen kuin hoitaja tuli hakemaan. Noh, samapa se, missä aika vietettiin.

Oliko sulla jotain huonoja kokemuksia vai miksi kyselet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyks kirjoitti:

Kiinnostaa muuten vaan jos haluatte kertoa miten koitte teidän synnytyksen hoidon sielä,ja oliko kätilöt mukavia?ja miten muuten meni?itte synnytin lokakuun vika päivänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu