Hei! Olen 29-vuotias sinkkuneiti menossa Malagaan Costa del Solille rantalomalle huhti-toukokuun vaihteessa. Ensimmäistä kertaa olen menossa ja yksin, joten seikkailun tunnelmaa on tiedossa :) Olisikin kiva kuulla, ketä muita on kohteessa niihin aikoihin. Vietänkö yksinäistä rantalomaa lapsiperheiden keskellä vai onko siellä muita nuoria / nuorehkoja sinkkuihmisiä? Hotellihuoneistossani olisi myös tilaa kivoille, fiksuille ja luotettaville ihmisille...wink wink.
Vappu Malagassa
6
610
Vastaukset
- wink wink
wink wink.. annatko privaatisti, vai kerätäänkö kimppa ? ;-)
- Soltera
Ymmärsit väärin. Ihan ystävämielellä olen liikenteessä. Tietysti en panisi pahitteeksi, jos kävisi niin onnekkaasti, että sen oikean löytäisin. Mutta todennäköisimmin sitä saa uusia ystäviä kuin törmää tätä kautta siihen oikeaan.
- wink wink
Pakkohan minun oli näin pääsiäisen kunniaksi hiukan pilailla.
;-)
Mene Plaza Mayorille junalla, niin pääset mukaan menoon, ei tarvi hotellia hipata yksin.
Benalmadenaan pääset myös junalla ja siellä on lisää menopaikkoja.
Rannoilta löytyy kaikenikäistä porukkaa, sekaan vaan, kyllä sieltäkin voi ystäviä löytyä. - The Man
Jos lähdet 19.4. niin pääset mukaan - autolla mennään. Turusta Tukholmaan, sitten Malmö-Köpis-Hampuri-Pariisi-San Sebastian-Madrid-Malaga.
Perillä ollaan 21.4. iltapäivällä. - Soltera
Kiitos tarjouksesta, mutta lennot ja hotelli on jo maksettu.
Ja wink winkille hyvää pääsiäistä, ymmärsin vitsin :) Olen sen verran lyhyen aikaa kohteessa, että junamatkat taitaa tällä kertaa jäädä väliin.- miksi ihmeessä välii
Öh. Plaza Mayor on hyvä (iso) ostoskeskus, jonne Malagasta pääsee lähijunalla tai busseilla ihan pienessä ajassa... kyllä kannattaa käydä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841