kylmäkäynnistys...

Y50x

Moi. Eli omistan Yamaha DT 50x :n jaja ainoo miinus siinä on ettei se lähe helvetilläkään käyntiin ku on pihassa päivän seissy... Kun yritän käyntii, laitan ryypyn päälle, vähän kaasua ja polkee hemmetin paljon eikä inahakkaan.
Mutta kun se käyntii lähtee nii sehä käy :D
Tulppa on vaihettu.
Kauanko ryyppyä uskaltaa pitää päällä?
Olisko mahollisesti jotain ideoita????? Kiitos näin etukäteen.

9

2950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • XV 1100

      Miksi sinä sitä poljet paina napista niin se tarttaa, ainaki mun jammu, vaikka ei ookaa kuin 1100 kuutionen, eikä kyllä sitä voi polkea ku siinä ei oo polkimia, ookkohan erehtyny polkupyörässä on polkimet.

      • dt<3

        Turha peli joku XV 1100, ku ei ees polkustarttia ole... :o


    • dt<3

      Ryyppy päällä kun poljet niin älä väännä ollenkaan kaasua, ja sitte vaa poljet ku viimestä päivää..
      Jos muuten oot vaikka viilannu kuria isommaks, muttet vaihtanu suutinta, niin ei tuu käynnistymään. Suutin pitää olla aina oikeen kokonen.

    • 1100 XV

      Mulla oli koko Pääsiäisen se ryyppypäällä. Ei mitään haittaa.

    • dt-50

      Oiskohan paljon ajettu mäntä , tai vaikutta ettei saa tarpeeksi bensaa (isompi suutin).Kokeile ajaa ryyppy pohjassa ,meneekö paremmin ,jos menee laita isompi suutin . PS. Konehan on varustettu sopimattomilla kuristuksilla : )

    • ..

      Onkoha akku kunnossa, akkuvettä tarpeeksi jne?

    • Sama vika

      Joo itellähä sama vika oli ja sit meni vaa huonommaks ja lopult ei meinannu ku tyylii 5 min poljenna jälkee lähtee eli mulle ainaki huollos sanottii et se johtu siit ku niit o kuristettu liikaa suome oloihi ni ne ei oikee taho jaksaa joten ne yleensä vähä avaa psrii kurii jostai mut mul ne unohti tehä sen alus ni ne teki sit jälkeenpäi et en osaa sanoo onk siitä jote jos on väärää tietoa korjakkaa ihmees.

    • uusimopo

      Missä kohtaa on ryyppy yamaha dtssä? Onko se tangossa vai jossain alakerran puolella ? Kyseessä vm -09

    • DT50

      2010 DT50 ryyppy on vilkun alla oleva musta vipu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      147
      5712
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      82
      3246
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      89
      1715
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      124
      1160
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1094
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      55
      982
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      77
      981
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      55
      944
    9. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      845
    10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      844
    Aihe