Mainokset tekevät hulluksi, vaihdan Cromessa sivua, niin venyy ja paukkuu puoli minuuttia ensin. Erityisesti iltalehdet eivät ole selattavissa mainosten vyöryn takia 3 Ghz yksiytimisessä koneessa XP ja 2 Gb muistia. Onko hankittava tekstiversio selaimesta.
Bonksottavat saitit
11
188
Vastaukset
- MoZilla FireFox
Mainoksien suodattamiseen on olemassa valmiita ratkaisuja. Tosin ei ehkä chromeen, koska se on tehty mainostajien toimesta.
- öhöhöh..
https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom
(toimii paremmin kuin beta alla)
https://chrome.google.com/webstore/detail/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb - öhöhöh..
öhöhöh.. kirjoitti:
https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom
(toimii paremmin kuin beta alla)
https://chrome.google.com/webstore/detail/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddbJa suodattimet on valittava asetuksista:
http://aijaa.com/003059964750
- )))))
en ole kuullut että selaimista saisi tekstiversioita. nettisivuja jmv yleensä tarjotaan kevytkäyttöversioina lähinnä mobiililaitteiden ja tabletien tarpeisiin.
ehkäpä windowsissasi tai selaimessasi on vikaa?
Puuttuuko flash palikka?- Puuttuuko
No siitä tämä ongelma aiheutuu.
- Vanha näytönohjain?
Ei saa pois selainta vaihtamalla. IE, no add ons on hieman rauhallisempi, kun kokeilee MTV3 sivuilla.
Ati 7550 ohjain.Vaikuttaisi siltä, että mainoksia vähemmän rakastaville Opera ja Firefox ovat ne selaimet, joista jompaakumpaa tulisi käyttää. Operassa on Adblock sisäänrakennettuna ja Firefoxiin saa Adblock Plussan ja Wiltteri-suodatuksen automaattisesti päivittyvinä lisäosina.
- nmjhuytr
Mielenkiintoinen tuo määritelmä Bonksottavat.
Enpä ole aikaisemmin kuullutkaan. Irrallisena sanana ufojuttu, mutta asiayhteydestä löytyi merkitys. - ota käyttöön
firefox, toimii paljon nopeammin kuin tuo IE, mullakin xp mutta kone vaan 650MHz P3 ja silti pärjää vallan hyvin ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679