BF3 patchin jälkeen on ollut sellaista ongelmaa että pelaan netissä noin 15 min niin kohta tulee you have lost connection... ja tätä jatkuu aina suurin piirtein samoin väli ajoin kun menee takaisin servulle. Mikähän mahtaa olla vikana? En uskos että netistä johtuu..DNA 40M.. olen kokeillut langattomasti ja ihan piuha kiinni meiningillä.
Lost connection
8
<50
Vastaukset
- lost connection
Täällä aivan sama vika, ja vielä samanlaisella nettiyhteydellä, eli DNA40. Hiukan ärsyttävä ongelma kyllä, monet pisteet on mennyt hukkaan.
Senpä takia olen nyt käyttänyt pelaamiseen varayhteytenä oleva mokkulaa, ja kertaakaan ei ole peli katkennut.. - lost connection
On kyllä perseestä tuo ongelma. Mut koneella netti toimii moitteettomasti (langaton). Kertokaa missä vika?
- the BF3 funner
mulla on tietokone niin vit** HUONO Ja HIDAS MÄ EN TAJUU MIKSI SE EI TOIMI
- lost connection
Veikkaan, että tuo vika johtuu modeemista, itse olen kokeillut sekä langattomana,että johdon perässä pleikkari, ja aivan yhtälailla yhteys pätkäsee.. Dna on vaan niin sieltä, ja syvältä :)
- KJHU
Vika on DICEN päässä.
- lost connection
Itsekkin veikkaan DICE:ä koska netti toimi ihan moitteettomasti ennen päivitystä. Mitenhän vian voi korjata vai voiko mitenkään?
- 1st lost connection
mut mitens selitätte sen, että kyseinen peli toimii kuitenkin mokkulalla, ja soneran netillä vallan hienosti :D täs
- lost connection
Melkoinen ristiriita :D Tosiaa päivityksen jälkee alkanu tökkimään. Tietokone kyllä toimii iha loistavasti samalla kun pelaa. :S Kellään tietoa mikä vois auttaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025