että, jos vaihtas mattotelineen eteen mun parkkipaikan, säästäs ainakin nelkyt askelta päivässä, sen jos kertoo kymmenii kertoja, johan se on jotain .
Riippuu monesti kulkee, mut, jalat säästyy. Oishan se hienoo ; )
mut, en mä kehtaa, on se niin hienoo ajaa lähes oven eteen, että en jaksa murehtii muita kulkijoita ! Ajan niin lähelle, kun voin, vitut muista ; ) mun parkkipaikka on samalla alueel kun muidenkin, eli liian kaukana .
mä huntsin
ajan autolla ; (
1
90
Vastaukset
- Nykypäivässä eloa
Myy autos pois ja ala käyttää taksia se on nykyajan trendi. Taksilla kun sujauttaa kelaan ja sossuun niin jo on kumma jos ei naapureilla käy kateeksi. Viinasten kanssakaan ei tartte tissutella vaan voi ottaa tanakamminkin, eikä tarvitse pelätä puhallusratsioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471