Tervetuloa tutustumaan tuoreeseen blogiin, joka lennättää lukijansa ilmailun maailmaan niin terminaalitasolla kuin siipien päälläkin.
http://airportlifebyefhk.blogspot.com/
Onko glamour jo täysin kaikonnut alalta? Miltä tuntuu kun varakas ulkomaalainen liikemies kosii ensinäkemällä? Miten suhtautua asiakkaan menehtymiseen kesken lennon? Miten majoittaa yli 300 matkustajaa, kun ulkomalaisen lentoyhtiön kaukolento yllättäen laskeutuukin Helsinki-Vantaalle teknisen vian vuoksi?
Tätä ja paljon huomattavasti tavanomaisempaa löydät blogista. Lisäksi tulossa varmat tyylivinkit niin terminaaliin, lennoille kuin kohteeseenkin. Muistakaahan, että nämä neidit ovat myös oiva lähde antamaan matkavinkkejä!
Lentokenttäelämän salaisuuksia
C , xoxo
4
371
Vastaukset
- 3rgty6y
"Suomalaisen ilmailun selkeä hermokeskus eli Helsinki-Vantaan Lentoasema ei nuku koskaan. "
Melkoista shittiä...
No thanks! - Täytettä ensin
Blogin kirjoittajien pitäisi oppia ensin luomaan tekstiä, oikolukemaan se ja miettiä täyttääkö teksti edes annettuja lupauksia.
- b.w.i.a.
Voi v!ttu mitä p-askaaa!!!
- Älä klikkaa
Blogin tarkoitus on rahan kerääminen. Kun sivusto alkaa kerätä kävijöitä niin pikkuhiljaa sivuille ilmestyy mainoksia ja joka klikkaus tuo bloginpitäjälle lisää fyrkkaa. Ladyt ei välttämättä ole kaikki edes ladyja vaan jotain kieroja äijiä jotka virittelee milloin mitäkin virityksiä-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753445Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1101770Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2481466- 741356
- 661245
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22937
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883