ollessani yhdynnässä ilman kondomia, saan usein hivan. näin oli kun olin pitkäaikaisessa suhteessa, sain vähän väliä olla hiivalääkityksessä (mies sai lääkityksen myös). sinkkuna ollessa ei hiivaa kertaakaan (yhdynnöissä aina kondomi).
nyt olen taas suhteessa ja olemme olleet kahtena vikonloppuna yhdynnässä ilman kondomia.
ekana viikonloppuna mies ei lauennut sisälleni, mutta tänä viikonloppuna tuli sisälleni. ja tänänä, eli yhdynnästä seuraavana päivänä, mulla on hiiva (miehellä ei oireita..ainakaa vielä)!
tämä on todella turhauttavaa, noloakin.
ajattelin mennä gynekologille, mutta onko teillä mitään tietoa, voisiko tämä johtua siitä että mies laukesi sisälleni (spermahan on emäksistä), vai ylipäätään yhdynnästä ilman kortsua?
hiivasta..
todellaNOLO
1
60
Vastaukset
- vieraus vaikuttaa
Hiivahan voi olla miehellä ja tarttua sinuun, vaikka ei miehellä aiheuttaisi oireita.
Todennäköistä on myös, että miehellä on täysin erilainen bakteerikanta elimessään kuin sinulla. Se aiheuttaa erilaisia oireita (joita on vaikea erottaa hiivasta), kunnes teidän sukuelimienne floora on toisiaan vastaava.
Pitkäaikaisessa suhteessa oireilun pitäisi loppua aikanaan, kun elimistösi ei enää tarvitse torjua vierasta ainesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396