Voisiko joku ystävällinen sielu laatia selkeän suomenkielisen asennus/käyttöohjeen Yawcam ohjelmalle. Huomioon otettavaa on palsta, jolla kysymys on esitetty eli apua ALOITTELIJALLE.
Ei siis esim. näin:"...seuraavaksi ftp-ja ip-osoitteet kohdalleen ja avot, ohjelma toimii"
Vaan näin: "...seuraavaksi kirjoitetaan xxx-kenttään oman koneesi/ xxx koneen ip-osoite, jonka saat selville xxx. Ftp osoitteen kohtaan kirjoitetaan xxx löytyvä xxx.
Kiitos vaivannäöstä!
Yawcam ohje
8
653
Vastaukset
"...laatia selkeän suomenkielisen asennus/käyttöohjeen Yawcam ohjelmalle....",
"...on palsta..apua ALOITTELIJALLE.."
:DDDDDDDDDDDD
Et oo tosissas! On hiukan liian työläs homma.
Hyödynnä tätä:
http://www.yawcam.com/help/help.php
Google kääntäjää.- cff1oo
Joo, mene tuonne tserniskyn linkkiin, ja laita asetukset kuten sielä niin selkeästi neuvotaan.
Google kääntäjä suoltaa sellaista siansaksaa, ettei allekirjoittanut 50v aloittelija saa siitä mitään tolkkua, valitettavasti.
Ai että ihan selkeästi neuvotaan, heh
No, toki varmaan kielitaitoisen nördendaalin mielestä.
Täällä kielitaidoton "vanhus" kuitenkin odottelee edelleen selkeällä suomenkielellä ohjeita, edes lyhyen kaavan mukaan.
Kiitos ja anteeksi.- @sjNSZ
old_cone kirjoitti:
Google kääntäjä suoltaa sellaista siansaksaa, ettei allekirjoittanut 50v aloittelija saa siitä mitään tolkkua, valitettavasti.
Ai että ihan selkeästi neuvotaan, heh
No, toki varmaan kielitaitoisen nördendaalin mielestä.
Täällä kielitaidoton "vanhus" kuitenkin odottelee edelleen selkeällä suomenkielellä ohjeita, edes lyhyen kaavan mukaan.
Kiitos ja anteeksi.Olitko oikein tosissasi että joku alkaisi suomentaa sinulle 100 sivuisen käyttöohjeen?
@sjNSZ kirjoitti:
Olitko oikein tosissasi että joku alkaisi suomentaa sinulle 100 sivuisen käyttöohjeen?
Miten niin minulle? Samallahan siitä olisi hyötyä muillekin tarvitseville.
Eihän tuo osaavalle olisi temppu eikä mikään. Googlella kääntäisi tekstille rungon ja sitten siansaksat muuntaisi suomeksi.
Mutta ei kannata vaivautua kommentoimaan, ellei ole mitään apua annettavana itse asiaan. Kiitos.- mölökörri
old_cone kirjoitti:
Miten niin minulle? Samallahan siitä olisi hyötyä muillekin tarvitseville.
Eihän tuo osaavalle olisi temppu eikä mikään. Googlella kääntäisi tekstille rungon ja sitten siansaksat muuntaisi suomeksi.
Mutta ei kannata vaivautua kommentoimaan, ellei ole mitään apua annettavana itse asiaan. Kiitos.Ollaanpas sitä asenteella liikkellä :D, auttaako tuo normaalielämässä selviytymiseen? Säntäävätkö ihmisjoukot Lappeenrannassa toteuttamaan jokaisen toiveesi?
- xperions1
Laita se jawcam koneellesi, ja sitten rupeet pikkuhiljaa säätelemään, niin me muutkin joudutaan tekemään, ei kaikkiin ohjelmiin löydy kunnollisia ohjeita edes enkuksi eikä kiinaksi, täytyy vain yrittää itse pärjätä.
- kuramaakari
Miten sun on tarkoitus tuota ohjelmaa käyttää?
Eli ts. katsotko koneelta kotiin tultuasi, että onko jotain tarttunut satimeen vai pitääkö päästä etänä katsomaan. Haluatko yleensäkään liiketunnistusta jne.
Koko ohjeen kirjoittaminen on tosiaan aika iso homma..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937768
- 403732
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241180
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321033Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28983Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31782Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10740