E36 316 Bemmiin olen äänentoistoa uusimassa. Eteen olen laittamassa erillissarjaa ja oven diskantti pitäisi vaihtaa. Mistä kautta sinne saa uuden johdon? Irrotin hanskalokeron ja muut helposti lähtevät osat tieltä pois, mutta siellä ei näy silti oveen meneviä johtoja. En haluaisi kojelaudalle diskantteja laittaa. Mideille varmaan saa kohtuu helposti siitä vierestä tökättyä johdot. Jos ei muuten, niin pitääkö käyttää niitä diskantin alkuperäisiä johtoja?
Jos jollain on vinkkejä muutenkin tuosta johdotuksesta, että mistä ne kannattaa vetää, niin olen kuulolla. Virtajohdon vedän samasta kohtaa sisätilanlämmittimen johdon kanssa. Akun maajohdon vaihdan uuteen, mutta tuota laturin johtojen riittävyyttä pohdin. En jaksaisi niitä alkaa repimään sieltä. Pari vahvistinta olisi tarkoitus laittaa ja RMS yhteensä varmaan hieman päälle 500W. 35 neliömillistä MKEM johtoa olen laittamassa.
Johtojen vetäminen
fdfdfdf
2
78
Vastaukset
- minä vaan
Katsot miltä kohdin ovea menee alkuperäiset johdot ja lykkäät samaa reittiä. Alkuperäisten johtojen kulkureitin näet siitä kummihaitarista siinä karmin ja oven välissä (sarana puolella)
- fdfdfdf
Autosta on purettu kojelaudan alta kunnolla, mutta nuo oveen menevät johdot on vedetty jotenkin sieltä hanskalokeron oikeaslta puolelta todella syvältä. En ainakaan heti nähnyt isompia reikiä siellä edes.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648