Että silleen

arvaa kuka?

Mitä kuuluu ympäristötaidetapahtuma Perhosille?
Se sai rahoitusta Koneen Säätiöltä 30 000 24 000 €. Saatiinko sillä aikaan muuta, kuin muutama "perhosdrinkki"?


"Mihin perhoset ovat hävinneet? Ei hätää, niitä voi kesällä houkutella puutarhaan: pitää rakentaa perhosbaari ja alkaa tarjoilla siellä perhosdrinkkejä! Perhosetkin ovat nykyään vaateliaita.

Ja tämä on totisinta totta. Perhosdrinkki syntyy esimerkiksi litrasta olutta, 500 grammasta fariinisokeria ja palasta hiivaa. Annos riittää useammallekin perhoselle ja moneksi päiväksi. Perhosbaarin voit rakentaa itse. Käytät vain kekseliäisyyttäsi. Miten muotoilisit lintulaudan perhosten käyttöön, entä mitä syntyisi pihalyhdystä?"

Just joo.....

3

173

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kateuskateus!!!

      Miten helkutissa tälle palstalle yht äkkiä on pesiytyneet kaikki kateelliset pas kat??
      Vai onko tässäkin asialla se sama narsistipasska kuin tuolla toisellakin palstalla. Kyllä joillakin on ahdasta siellä pikku päässä, sanon vain!
      "Koneen säätiö" jakaa omaa rahaansa, ei sinun! Sillä on siihen täysi oikeus!

      • paskamielipiteistäsi

        Mene nukkumaan pikku kitisijä, jospa huomenna heräisit paremmalla päällä.
        Ja opiskele taidetta.....


    • Ahaa!

      Ei ikävä kyllä osuit väärään, mutta hienoa että tulit tännekin! Sehän osoittaa portinvartijoiden valppauden ja sen mitä mainitsemallasi toisellakin palstalla otin esille, kaikki virallisen mielipiteen vastaiset mielipiteet on saatava yhden taiteilijan niskoille, jos useampi alkaa puhumaan tosiasioista niiden oikeilla nimillä, niin systeemin valhe paljastuu!

      Vapaiden keskustelukanavien tultua on totuus paljastettu ohi virallisen totuuden ja valtaapitävät eivät kestä totuutta, ei systeemistä eikä itsestään systeemin ylläpitäjinä ja siksi tämä taiteen toisinajattelijoiden suurjahti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      60
      1882
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      25
      1470
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1072
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      820
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      783
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      599
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      591
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      533
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      528
    10. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      102
      461
    Aihe