OLEMME LÄHDÖSSÄ TURKKIIN JA SIELLÄ KAIPAA SUOLAISTA.
AJATELTIIN OTTAA MEETVURSTIA MUKAAN KOTIMAASTA, ELI ONKO SALLITTUA VIEDÄ MEETVURSTIA TURKKIIN MATKATAVAROISSA ??
SAAKO MEETVURSTIA VIEDÄ TURKKIIN ??
11
774
Vastaukset 11
- jessus sentään
On sallittua mutta tyhmää,
Turkista saa kaupoista myös suolaista syötävää sekä lukuisista ravintoloista,baareista jne - Pölkyllä päähän
Ei J UMALAUTA!!!
Toivottavasti ostit idiootti pelkän menolipun! - doh..!
MIksi matkustaa yhtään minnekään, jos ei uskalla syödä paikallista ruokaa?
- Eväittä lähtevä
Kyllä voit viedä. Tietysti laukkujen enimmäispaino asettaa määrälle omat rajoituksensa.
- juntti sakkia
eikö juuri sieltä ole ko makkara kotoisin...? ja sinne nyt sitä rahtaamaan...hernekeitto on parempi eli vie sitä....
vietkö siivuina vai patukkana?
- jo on prkl
VIE KOKO HEVONEN JA LOPETA HUUTAMINEN!!!!
- aina sairaanpaa
Jos ne sulle lipun myi,niin ilmeisesti saa viedä, samperin meetwursti.
- miss metwusrt
Voi luoja, mikä älämölö! Ihmiset voi todella pahoin.Kyllä voi viedä metwustia Turkkiin. Minä vien joka reissulla, koska en tykkää Turkkilaisista leikkeleistä, ne on mauttomia ja suht. kalliita. Koskaan ei ole ollut ongelmia tullin kassa.
- kansanperinnettä
Eikö tuo ylläpidon rouva Telia keksi mitään älyllistä aloitusta.
On toki ymmärrettää että Soneran rahat on tiukilla ja tervepäistä työntekijäryhmää ei voi palkata. - entiedänimimerkkiäni
Viedä saa, mutta takaisin tuomisesta en tiedä. EU:ssa kun on melko tiukat kriteerit sen suhteen mitä saa ja mitä ei saa tuoda ja viedä.
Yleisin moka lienee se, että ihmiset tuovat todella paljon halpoja savukkeita mm. Turkista. Sieltähän saa tuoda vain 200 savuketta eli onko se sitten yksi sellainen suorakulmion muotoinen pakkaus, en tiedä, kun en polta. Turha sitten kitistä kun olette tuhlanneet rahanne röökeihin ja valtio vie ne. Korvausta ette tietenkään omasta typeryydestänne saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1581502Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291180Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216879- 65801
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46685
- 52680
- 76586
- 52582
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568