Suunnittelin että voisin käydä lukion kahdessa vuodessa, mutta menisin ekan vuoden jälkeen vaihtoon ja palaisin toiselle vuodelle sitten koska haluan valmistua kavereiden kanssa yhtäaikaa. Onko tää mahdollista?
Lukio kahdessa vuodessa + vaihto?
2
193
Vastaukset
- ....
Teoriassa kyllä, käytännössä liki mahdotonta.
Vaikeinta ton toteuttamisessa on varmaanki tarvittavien kurssien suoritus. Ja ei tietty oo järkevää lähtee kirjottaa pelkistää pakollisil kursseil, vaan kannattaa suorittaa syventäviäkin.
Jos kaverit ovat sinulle noin tärkeitä, niin harkitsin ehkä vaihtovuoden lykkäämistä vasta yliopisto vaiheeseen.. :I - minä
Mulla sama ongelma!
"Jos kaverit ovat sinulle noin tärkeitä, niin harkitsin ehkä vaihtovuoden lykkäämistä vasta yliopisto vaiheeseen.. :I "
Ei se mulle ainakaa sitä meinaa että en muittenko kavereitten kanssa oleen, mutta kyllähän se ois kivempi jos muista ei jää ns. "jälkeen"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373002Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442228- 241873
- 911802
- 281586
- 221539
- 1471367
- 321200