Jakajia löytyy.

En halua jättää omaisuuttani serkuilleni. Rintaperillisiä ei ole, vanhemmat on kuolleet
ja ainoana lapsena mellastan.
Kertokaa, onko kaaret muuttuneet viimeaikoina.
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole muuttuneet, serkut eivät peri. Jos sinulla ei ole tätejä tai setiäkään, niin ilman testamenttia perintösi menee valtiolle.

Äänestä

Teeta vaikka pankin juristilla testamentti.
Mieti ketä tai mitä tahoa haluaisit elämässäsi auttaa ja tukea ja testamenttaa omaisuutesi sinne.

Valtiolle on turhaa luovuttaa mitään ilmaiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suku on pahin. kirjoitti:

En halua jättää omaisuuttani serkuilleni. Rintaperillisiä ei ole, vanhemmat on kuolleet
ja ainoana lapsena mellastan.
Kertokaa, onko kaaret muuttuneet viimeaikoina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu