Tällaista argumenttia UFOjen ET-alkuperän tueksi viljellään tälläkin palstalla tavan takaa.
Muistuttaa uskovaisten tapaa kertoa julkkisten uskoon kääntymyksistä.
Jokainen järjellinen olento kyllä ymmärtää että 50 000 000 fania VOI olla väärässä.
Sokea usko johonkin ei tee uskon kohdetta yhtään todellisemmaksi.
Hänkin uskoo - mikset sinäkin!
7
83
Vastaukset
- Finnin puristin
No enhän minä usko, kun eihän sekään usko. Äläkä yritä mitään muuta minulle edes uskotella.
- ÄLÄ USKOTTELE SINÄ!
Just joo. Olipa taas surkea esitys. Sellainen jota voi odottaa vain henkilöltä joka ei ole perehtynyt asiaan lainkaan. Vaan uskoo mitä uskottelee itselleen.
>>...perehtynyt asiaan...
Olen kyllä tutkaillut moniakin disclosure-sivustoja ja köykäiseksi havainnut :-D- Whirl
kekek-kekek kirjoitti:
>>...perehtynyt asiaan...
Olen kyllä tutkaillut moniakin disclosure-sivustoja ja köykäiseksi havainnut :-DAi, jaa. Että niitä vaan, vaari. No, eipä sitten ihme. Otappa asioista selvää. Ja tule huutelemaan tänne parin vuoden päästä. Nyt vain paljastat oman tietämättömyytes ynnä tyhmyytesi.
- Voi %&#"!
kekek-kekek kirjoitti:
>>...perehtynyt asiaan...
Olen kyllä tutkaillut moniakin disclosure-sivustoja ja köykäiseksi havainnut :-DDiscloseure-sivustojen perusteella? No, jopas ovat köykäiset sinunkin perustelusi. Älä lue itseäsi skepoihin, me sentään etsimme tietoa. Olemme kiinnostuneita. Emmekä teilaa pelkän pilkan halusta ketään, kuten Sinä teet. Suomessa on todellakin kummallinen kuvitelma skeptismistä. Kuvitellaan, että se on sitä, että kaikki mikä ei ole vanhentuvan tieteen kuvan mukaista on vastaan todellisuutta. Samoin teilattiin noitavainojenkin aikoihin. Tuollaiset keketit ovat nitä jotka sytyttivät noitarovioita. Olet vain omiin luuloihisi JA uskoihisi kuroutunut. Ei mitään muuta.
- Kepsikko
Voi %&#"! kirjoitti:
Discloseure-sivustojen perusteella? No, jopas ovat köykäiset sinunkin perustelusi. Älä lue itseäsi skepoihin, me sentään etsimme tietoa. Olemme kiinnostuneita. Emmekä teilaa pelkän pilkan halusta ketään, kuten Sinä teet. Suomessa on todellakin kummallinen kuvitelma skeptismistä. Kuvitellaan, että se on sitä, että kaikki mikä ei ole vanhentuvan tieteen kuvan mukaista on vastaan todellisuutta. Samoin teilattiin noitavainojenkin aikoihin. Tuollaiset keketit ovat nitä jotka sytyttivät noitarovioita. Olet vain omiin luuloihisi JA uskoihisi kuroutunut. Ei mitään muuta.
"Kuvitellaan, että se on sitä, että kaikki mikä ei ole vanhentuvan tieteen kuvan mukaista on vastaan todellisuutta."
Oikea skeptikko toki epäilee myös tiedettä, vaikka pitääkin tieteellisen metodin tuottamaa tietoa varmimpana ja lähinnä totuuden kaltaisena, mitä saatavilla on.
Kun kirjoitat vanhentuvasta tieteestä, niin voisistko esittää yhden esimerkin siitä, mitä tarkoitat. Voi %&#"! kirjoitti:
Discloseure-sivustojen perusteella? No, jopas ovat köykäiset sinunkin perustelusi. Älä lue itseäsi skepoihin, me sentään etsimme tietoa. Olemme kiinnostuneita. Emmekä teilaa pelkän pilkan halusta ketään, kuten Sinä teet. Suomessa on todellakin kummallinen kuvitelma skeptismistä. Kuvitellaan, että se on sitä, että kaikki mikä ei ole vanhentuvan tieteen kuvan mukaista on vastaan todellisuutta. Samoin teilattiin noitavainojenkin aikoihin. Tuollaiset keketit ovat nitä jotka sytyttivät noitarovioita. Olet vain omiin luuloihisi JA uskoihisi kuroutunut. Ei mitään muuta.
Mitenkähän olen taas pilkannut ja teilannut?
Etkö itse sitten ole kiinnittänyt huomiota siihen, miten tälläkin palstalla milloin minkäkin astronautin tms. ympäripyöreää lausuntoa tyyliin, 'joo, olen olen joskus nähnyt jotain kummallista' kiihkeimmät ufostelijat esittelevät mullistavana He-Ovat-Jo-Täällä-Ja-Astronauttikin-Sen-Tunnustaa -todistajalausuntona?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?44595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t219513- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492