Hei! Muistaako joku 60-70-luvulta sellaista puista minilipastoa, korkeus ehkä jotain 30cm, leveys 35 ja syvyys 10. Siinä oli muistaakseni 8 pienempää ja 2 tai 4 leveämpää laatikkoa. Olen nähnyt niitä ainakin punaisena ja keltaisena, jollain kiiltävällä maalilla maalattu. Jotenkin jäänyt mieleen, että sillä olisi ollut jotain tekemistä marimekon kanssa, mutta varma en tästä ole. Tietääkseni oli kuitenkin kotimainen. Huutonetit ym katsottu moneen kertaan, mutta ei vaan ole tullut vastaan. Kaikki tieto otetaan kiitollisuudella vastaan.
70-luvun minilipasto hakusessa
etsivä löytää?
5
171
Vastaukset
- ....
kuulostais Muuramelta... Löytyskö hakusanoilla muurame 70-luku laatikosto....
- brio ohoi!
vai oisko olla Brio? Niillä ainakin edelleen tuotannossa niitä 70-lukuisen näköisiä, kirkkaanpunasia, puisia "piianpeilejä" :)
- etsivä löytää?
Kiitos molemmille. Muurame voisi olla, en tosin tuollakaan haulla löytänyt. Brio se ei ole, eikä piianpeili. Etsintä jatkuu.
- Pala Set
Palaset, mutta ne ovat muovia.
- b
ikea minilipasto?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648