tunisia

odotellen matkaa

Mitä kohdetta suosittelette Tunisiassa ja mitä hotellia, nyt keväällä tai syksyllä.

8

290

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HAMSSU

      FINNMATKAT ALOITTAA LENNOT ENFIDHAAN KESÄLLÄ. EN KYSEISTÄ MATKATOIMISTOA KÄYTÄ MUTTA OLI SILTI ILO HUOMATA ETTÅ VIHDOIN TUNISIAN MATKAILU ALKAA ELPYÄ ARABIKEVÄÄN JÄLKEEN. TOINEN MENIJÄ TÄLLÄHETKELLÄ ON DETUR, TÄMÄN KUUN LOPPUUN,JATKAVAT SITTEN SYYSKUUSSA. HAMMAMETIA SUOSITTELEN JA SIELTÄKIN YASMINEN PUOLTA.KO. MATKATOIMISTOJEN NETTISIVUILTA VOIT KÄYDÄ KATSOMASSA HOTELLIT. KANNATTAA MUISTAA ETTÄ HAMMAMET ON LAAJA JA SIKSI ON TÄRKEÄÄ MISTÄ ALUEELTA HOTELLIN VALITSEE. KIPAISEPPA SIVUILLA JA JOS JA KUN LÖYDÄT HOTELLIN NIIN KYSELE UUDESTAAN NIIN KERRON LISÄÄ. HYVÄÄ KEVÄTTÄ.

    • Zasu

      Minä ehdottaisin Hammamet ja hotel Mediterranee on, muuten tosi hyvä!

      • Zasu

        pilkku virhe sori


    • vv

      millanen on recidence hammamet? hyvällä paikalla?

    • Serena_84

      Itse varasin just elokuun lopulle Finnmatkojen Hammametin matkan 265 euroa ( lentokenttäkuljetus ja ruuat eli yhteensä 300 e/vko) tuohon Recidence Hammametiin. Ei varmaan ihan paras hotelli, mutta tuolla hinnalla tyydyn siihen mitä saan. Ihanaa lähteä taas Tunisiaan:) Siellä on niin halpaa!
      http://www.booking.com/hotel/tn/la-residence-hammamet.fi.html

      • Serana_84

        Niin ja siis sijaintia kehutaan ainakin noissa bookingin arvosteluissa eli ihan keskustassa ja ravintolat vieressä eikä tartte ottaa taksia "kotia" illalla. Eikä rantakaan kaukana.


    • Nestor Nejma

      Sousse ja hotelliksi Abou Nawas Nejma. Nejmassa mukava henkilökunta ja mahtava aamupala seisovasta pöydästä (pöydistä). Hyvän kävelymatkan päässä kaikesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1157
    2. 71
      1112
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      906
    4. Haluatko enää mitään?

      😜
      Ikävä
      95
      859
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      747
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      729
    7. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      649
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      25
      649
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      54
      646
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      590
    Aihe