Eli mopolla voi ajaa hienosti 10 km kunnes alkaa syytymään ja sammuu, ei käynnisty kun vasta seuraavana päivänä. Ennen alkoi hyytymään ja sammui 15 km kohdalla, mutta lähti käymään kun vaihtoi varatankille. Moottori avattu ja puhdistettu, kaasari ja tulppa vaihdettu.
missä siis vika? Mäntä? Kaasari? Stefa? Kiireesti tarvittaisiin apua, jotta saisin kuntoon ennen kesää ja töitä.
mikä vikana rx 50 endurossa? sammuilee
senkkumoi95
1
168
Vastaukset
- rx
Jos olet moottorin avannut kyllä sä sitten oisit nähnyt et onko mäntä, sylinterin stefat kunnossa. Turha kysyä, jos olet tsekannut. Kerta ne ovat kunnossa sitten sulla on sytys puolessa vika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot413478Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132858- 282544
- 682123
- 182061
- 422027
- 561881
- 581676
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101528- 171395