Hei!
Osaako kukaan neuvoa miten saisi telkkarin äänet tulemaan kotiteatterin kautta koko ajan? Kotiteatteri on Samsung HT-C453 ja telkkari on Finlux 40FLHY930HU. Ite en vielä ole onnistunut ja haluaisin saada äänet kotiteatterin kautta koska päättelin että 5.1 äänen toisto on telkkarin omaa päljon parempi.
tv:n ja kotiteatterin äänet
willeer1234
3
218
Vastaukset
- ???????????+
miten olet yrittänyt?
- ehdottaja.
kato manuaalista miten kytketään.
- Kuitua väliin
Helpoiten varmaan näin: telkkarin optiseen äänilähtöön (S/PDIF) tökkäät optisen kuidun (saa marketista, halpahallista tai alan liikkeistä parilla eurolla) ja sen toinen pää kotitetterin optiseen tuloliitäntään.
Tarvittaessa TV:n valikoista komennat sen käyttämään tuota optista äänilähtöä jos se sen vaatii (manuaali kouraan).
Sen jälkeen vaan telkkarin äänet pois päältä ja kotiteatterista valitset sen tulon joka tuolle optiselle tulolle on siellä annettu ja nautit äänestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä322891- 1732285
- 622264
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331978Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411336Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221333- 131318
- 101214
- 111184
- 221181