Sieltä ne tuloo esiin oikeat tiedot työntekijän kuoleman aiheuttaneesta myrkkypilvestä. On turvallista kun haesoo. Tiedotus on kuin Neukkulassa aikoinaan. Eipä käy katteeks työntekijän esmiehiä.......siellä kun on tapana syylliset ehtie kissae ja koerie kans.
Talvivaara tiesi
8
159
Vastaukset
- just just
Eikös se vartiointikin ole Talvivaaran ympärillä kuin Pohjois-Koreassa. Samanlaista paskakasaa kumpikin.
- jospa se kirkastuu
Älkäähän nyt...töitä se tuopi tänne korpikainuuseen. Jo nytkin kun UPM:n saha lopettaa...voi sitä työttömien määrää :(
Talvivaaraan sopii työttömiä.
Joka firmassa ja rakennuksilla, ym sattuu tapaturmia. Ikäviähän ne on, joita ei kukaan haluaisi.- Joka vakanssia
kohden kaksi varamiestä silläö sattuuhan sitä työtapaturmia.
- näkihän tuon
UPM:n porukka ei kelpaa mihinkään, muutamaa pokkeusta lukuunottamatta.
- yksi pokkeus
Opettele näkijä kirjoituskieli, mikä lienee tuo pokkeus ?
- ts
Olen samaa mieltä.Kyllä täällä ei liikaa noita työpaikkoja ole tarjolla.Pitää muistaa,että asialla on aina kaksi puolta.
- loppuu jutinat
urputtajat kortistosta vuodeksi venäjälle hiilikaivoksiin
- Hanat kiinni
Tänään luki Kainarissa, että TV on korjannut epäkohdat Tukesia tyydyttäviksi. Kauanko meni aikaa ? Rahaa? Monen miehen työtunnit? Jos todella korjattiin laitteet, menetelmät, prosessit ja koulutettiin työntekijä, niin eipä ollut suurista panostuksista kyse. kuvastaa vaan TV:n haluttomuutta tehdä mitään hyvin ja oikein. Onhan olemassa mahdollisuus, että kaikki ei vielä olekkaan korjattu ja kunnossa. Ei, valitettavasti, ollut viimeinen kuolemaan johtanut onnettomuus viime kuussa. Kysymys on vaan kuinka pian tulee jatkoa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94043Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423577Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421883- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee371789Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1141452- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641155