Aattelin laittaa ledit, ja vielä niin että muut valot eivät ole päällä. Onko kukaan laittanu, auto on 2009 Corolla.
Huomio valot
4
83
Vastaukset
- dfg335
Aattelepa ite! Suomen oloihin ledit ja muut valot pois!. Mitä tällä ajattelit saavuttaa? Ne normaalit lyhyet kun ovat joka autossa ja niitä on syytä käyttää -aina. Näyttääkö se sun tojo paremmalta kun siinä on ledit? Vai mikä on tarkoitus? Jos nyt vaan hyväksyttäisiin tosiasia, autossa pitää olla valot ja suomessa myös ns. valoisan aikaan. Ottakaa huomioon, että liikenteessä on myös niitä, jotka eivät mitättömiin ledin reakoi. Taajamassa saa liikua myös heikosti näkevät jalankulkijat, eikö? Mitäs kun ne ledit jää vahingossa hämäränaikaan päälle, ohittaja ei näe. Miten ihmeessä joku voi haluta jotain ledivaloja, jos sillä on toimivat valot jo olemassa? Tuunaamisella ja tyhmyydellä ei näköjään ole rajaa...merkistä riippumatta.
- xxxmmm
"dfg335" Soita sinne EU:lle ja kerro tuo tietosi, he ovat kuitenkin määränneet pakollisiksi tuon systeemin kaikkiin autoihin, ja vain energia syistä. Ja äläkä vain sano ettei EU:ssa ole pimeää aikaa ollenkaan. Se on kumma kun kaikki viisaat, kuten dfg335, on EU laisäädännössä jätetty täysin ilman määräysvaltaa.
- aivan ihanaa
No pitäähän trendipellellä olla homovalot autossa.
- dfg335
xxxmmm kirjoitti:
"dfg335" Soita sinne EU:lle ja kerro tuo tietosi, he ovat kuitenkin määränneet pakollisiksi tuon systeemin kaikkiin autoihin, ja vain energia syistä. Ja äläkä vain sano ettei EU:ssa ole pimeää aikaa ollenkaan. Se on kumma kun kaikki viisaat, kuten dfg335, on EU laisäädännössä jätetty täysin ilman määräysvaltaa.
Ajatko ihan täysillä valoilla? Tossa Tojossahan nimenomaan on normaalit lähi- sekä kaukovalot ja ne halutaan tuunata EU-tasolle, todellä älyvapaata. Mitä siihen EU-lainsäädäntöön tulee, niin luuletko että suomalaisilla on mitään vaikutusta koko lafkassa? Ne tekee säännöt tasantarkkaan keskieuroopan mukaan ja vielä toistaiseksi suomi on täällä pohjolassa. Vaikka ne ledit ovatkin viherpiipertäjän mieleen, kannattaa käyttää ihan omaa päätä, ettei se pää putoa huonon näkyvyyden takia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1292646Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/612042Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341770Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201649- 1171597
- 1381298
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881054Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48972Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917