Kymmenet USAn tyynenmeren laivaston alukset, rannkkovartiosto sekä useat siviili- ja kauppalaivat ovat ilmoittaneet tutka- ja näköhavainnoista joissa useiden tuhansien tunnistamattomien esineiden joukko liikkuu tyynenmeren yllä noin 300 kilometrin etäisyydellä Yhdysvaltojen rannikosta.
Esineiden joukko vaihtaa nopeasti paikkaa jopa niin, että välimatkaa edellisen havaintopaikan ja esineiden seuraavan ilmaantumispaikan välillä on jopa 400 kilometriä. Yhdysvaltojen laivaston ilmavoimien hävittäjäkoneet eivät pysty seuraamaan tunnistamattomien esineitä liikkeitä. Sen sijaan kohteiden määrä on saatu todennettua tutkakuvista, esineitä on 1200 kpl joista osa on kooltaan jopa 500 metriä pitkiä.
http://www.iltalehti.fi
Suuri joukko tunnistamattomia lentäviä esineitä USAn aluevesillä
11
219
Vastaukset
- hähähähähääää
Syökää skepot sitä kakkaa nyt!
- ????????????????????
Tämän täytyy olla jotain pilaa...?
- etrhrthtr
ei helvetti sentään
- no huhhuh
Niin mikä tämä juttu oikein on?
- pöigu807t0
En löytänyt uutista. Oliko juttu taas kerran huonoa pilaa.
- #####
Ja laatikollisen lupaan syödä tuotapikaa...
- Että sitä
Aloittajalta täysin typerä aloitus, missä ei mitään mieltä. Edustaa tyypillistä ufoilua, missä mikään ei pidä paikkaansa. Vai oliko vain tarkoitus mainostaa iltapäivälehtiä.
- -V-
Tänne on joku jo pidemmän aikaa tehtaillut samanlaisia aloituksia. Niissä siis ensin keksitään aivan posketon juttu joka esitetään muka uutisena ja mukaan laitetaan linkki jonkin lehden tai vaikka NASA:n sivuille. Linkki yleensä johtaa vain etusivulle. Aika moni kuitenkin ansaan ainakin alkuun lankesi.
- haukionkala ja...
Tuskin tuon aloituksen takana on yksikään ufoista kiinnostunut henkilö. Enemmänkin trolli, kieltäjä joka koettaa tällä tavalla jälleen kerran saada aikaan palstalla negatiivista ennakkoasennetta ufotutkimusta vastaan, levittämällä valheita. Ja samalla luulee olevansa jopa huvittavakin.
- STT uutisia
Suuri joukko hörhöjä on linnoittaunut mufonin toimistotiloihin amerikassa ja irtautunut ruumistaan. Tarkoituksena heillä on tuottaa joulukuuhun mennessä joukkoitsemurhaan tarvittava määrä suolikaasua. Tukehtumalla kakkaan ja pelastautumalla astraalihahmossa avaruusalukseen he voittavat skeptisen kakansyöntihaasteen. Toimintaohjeet he ovat saaneet suomen sutilta ja hernesopan toimitti saarioinen.
- Yäkkistä
En usko, kaikki muu voisi ollakin totta, mutta saarioisen hernekeittoa ei kyllä syö astraalihörhökään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924