Moi
Olisiko kenelläkään mitään käsitystä seuraavanlaisesta viasta. Olen yrittänyt itse pohtia, mutta nyt ei tule mieleen missä vika voisi olla.
Kun koneessa valitsee normaalisti ohjelman rumpu pyörii muutaman kerran. Tämän jälkeen ohjelma stoppaa ja jakoavaimen punainen valo syttyy sekä samalla syttyy myös kaikki yläreunan ohjelma -vaiheiden valot paitsi II -vaiheen valo.
Lisäsin rumpuun myös litran verran vettä ja kokeilin tyhjennysohjelmaa. Tämä tuntui toimivan normaalisti ja kone tyhjensi veden. Kuitenkaan normaali pesuohjelma ei vieläkään toiminut.
Ajattelin voisiko vika olla veden otossa, mutta koneessa on erillinen valo jos veden otto on häiriintynyt (on joskus unohtunut venttiili kiinni ja valo syttynyt ) ja ainakin vettä tulee hanasta.
Apuja siis kaivataan. Vikaa piirilevyssäkin epäilin kun kuitenkin tyhjennys toimii ja automaattinen vikatunnistus toimii.
Vikaa koneessa Whirlpool awe 2316
Pesuvika
3
5355
Vastaukset
- Pesuvika
Ja täältä löytyy muuten täysin vastaava kuva millaiset valot syttyy:
http://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Whirlpool_AWE_2316_mosogep_2545784.htm - Pesuvika
Vika korjattu. Joku piuha oli irronnut piirilevyn alla ja sen työnnettyä paikoilleen alkoi laite toimia.
- whirlpool man
se jakoavaimenkuva on (tarvitsen huoltoa ) valo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724114Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o903531Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363259- 502745
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182269Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest221952- 321943
- 201464
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami121440Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?321436