Pitää F1 painaa

Räpläsin koneen Biosin Asetuksia.Nyt pitää painaa F1 painiketta ennen kuin se jatkaa windowsin lataamista.Mistähän kohtaa Biosista voisin muutta että ei tarttis painaa F1 painiketta.Ennen räpläämistäni se ei kysynyt F1.
3443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

löytyykö biosista mitään,lataa oletusasetukset tai vastaavaa?
Ja mikä emolevy sinulla on?

Äänestä
  • Kyllä löytyy oletysasetukset ja mielestäni painoin sitä kohtaa.Emolevy on ABIT BH6

    Äänestä

Valitse "Load default settings", "Enter" ja poistuessasi biosista katso, että kyseinen valinta tulee myös tallennetuksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käynnistyessä kirjoitti:

Räpläsin koneen Biosin Asetuksia.Nyt pitää painaa F1 painiketta ennen kuin se jatkaa windowsin lataamista.Mistähän kohtaa Biosista voisin muutta että ei tarttis painaa F1 painiketta.Ennen räpläämistäni se ei kysynyt F1.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu