pyykinpesukone

matsui noin vuoden vanha vantaa koivukylä
5140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oletko iloinen omistaja?

Äänestä

minulla AEG 2v vanha,erittäin hyvä kone,Rosenlew kesti 22v joten sekin oli hyvä kone,sit on vielä asea candia 20v vanha erittäin vähän käytetty se on kuin uusi,mun mielestäni joku ihmeen matsui ei ole edes kone

Äänestä
  • "mun mielestäni joku ihmeen matsui ei ole edes kone "

    Mielipide on vähän kuin persreikä; meillä on jokaisella sellainen :D

    Erilaisia merkkejä on maailmalla paljon, tuhansia.
    Ei se, että jotain Rosenlewia on valmistettu Suomessa tee sitä suurelle yleisölle tunnetuksi.

    Jos aloittaja on konetta ostamassa, niin kyseisestä laitteesta en maksaisi kymppiä enempää, kannattaa kuitenkin katsoa vaikka käytetty Miele, cylinda, siemens, bosch ja saa olla vaikka yli kymmenen vuotta vanha niin toimivasta vois maksaa jopa satasen.

    Tää oli nyt mun persreikä.

    Äänestä

Hoover 25 vuotta, hyvin pesee vieläkin. Ihme että matsui vuodenkin toiminut.
Naapurilla oli pesukarhu, se toimi noin 16 vuotta.

Äänestä

On kyllä aika kova juttu, mutta noita pyykinpesukoneita alkaa olla jo Utsjoella saakka. Olen kuullut, että ihmisillä olisi pesukoneita, jotka pesevät muka astiatkin. Ihmettelepäs sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lasse kirjoitti:

matsui noin vuoden vanha vantaa koivukylä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu