Häälahja ongelma

Krista78

Hei vaan!

Apua tarttisin häälahjan ostossa. Kyseessä on mieheni veljen häät. Hääpariskuntaa en itse tunne juuri lainkaan. Ehkä viitisen kertaa olen nähnyt mieheni veljen ja hänen tulevan vaimonsa ehkä kerran tai kaksi. Miehenikään ei ole tulevaa morsmaikkua nähnyt kun pari-kolme kertaa.. Hääparista en tiedä sen enempää kuin että tykkäävät matkustella jonkin verran, mutta mitään matkaa meillä ei ole heille varaa kustantaa. Mikä olisi semmoinen perus hyvä häälahja? En usko, että hääpari innostuisi hirveästi mistään lakanoista tai pyyhkeistä. Astioitakin on niin hirmu vaikea ostaa, kun ei tiedä keräilevätkö he jotain. Mies ei taas pelkkää rahaa halua antaa, sillä hääparilla ei kuulemma ole siitä puute.. Myöskään en mitään krääsää haluaisi ostaa. Haluaisin lähinnä antaa jotain semmoista, mille olisi varmasti käyttöä tai sitten vastaavasti jonkun asian, mitä he voivat yhdessä muistella pitkän ajan päästäkin. Budjetti maksimissaan 100 euroa.

Kiitos etukäteen vastauksistanne!

2

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NeitiX3X

      Sivustolla www.raamiin.fi on hääpareille pientä ideaa ja vähän suurempaa. Yksilöitävissä pahvikuvissa, jotka pitää itse kehystää on kivoja ideoita hääpareille. Voit tilata kuvan hääparin omilla kirjaimilla ja hääpäivällä. Niitä on erilaislla teksteillä ja eri värisinä jne. Tämän on kiva laittaa esim. sitten sen tulevan hääkuvan kaveriksi makuuhuoneeseen tms. Muistaa mieskin sitten sen hääpäivän :). Ja tuo toinen idea tuolta samaiselta sivulta on akryylitaulut. Uusia sisustustauluja. Mutta niissä hinta menee kyllä yli budjetin.

    • jaana21

      Upeat hääideoita www.kristallikauppa.com , Hienot Modernit Swarovski Kristalleilla Koristellut Kristalli Kukkamalja ja 2 kristallilasia, tai alkuperäinen Bohemia Kristalli:
      Kristallikulho, Kristalliesneet, Kristallikukkamaljakko, Kristallilautanen, Kristallirasia ja paljon muu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1710
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1350
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1298
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      850
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      72
      833
    Aihe