Hei vaan!
Apua tarttisin häälahjan ostossa. Kyseessä on mieheni veljen häät. Hääpariskuntaa en itse tunne juuri lainkaan. Ehkä viitisen kertaa olen nähnyt mieheni veljen ja hänen tulevan vaimonsa ehkä kerran tai kaksi. Miehenikään ei ole tulevaa morsmaikkua nähnyt kun pari-kolme kertaa.. Hääparista en tiedä sen enempää kuin että tykkäävät matkustella jonkin verran, mutta mitään matkaa meillä ei ole heille varaa kustantaa. Mikä olisi semmoinen perus hyvä häälahja? En usko, että hääpari innostuisi hirveästi mistään lakanoista tai pyyhkeistä. Astioitakin on niin hirmu vaikea ostaa, kun ei tiedä keräilevätkö he jotain. Mies ei taas pelkkää rahaa halua antaa, sillä hääparilla ei kuulemma ole siitä puute.. Myöskään en mitään krääsää haluaisi ostaa. Haluaisin lähinnä antaa jotain semmoista, mille olisi varmasti käyttöä tai sitten vastaavasti jonkun asian, mitä he voivat yhdessä muistella pitkän ajan päästäkin. Budjetti maksimissaan 100 euroa.
Kiitos etukäteen vastauksistanne!
Häälahja ongelma
2
470
Vastaukset
- NeitiX3X
Sivustolla www.raamiin.fi on hääpareille pientä ideaa ja vähän suurempaa. Yksilöitävissä pahvikuvissa, jotka pitää itse kehystää on kivoja ideoita hääpareille. Voit tilata kuvan hääparin omilla kirjaimilla ja hääpäivällä. Niitä on erilaislla teksteillä ja eri värisinä jne. Tämän on kiva laittaa esim. sitten sen tulevan hääkuvan kaveriksi makuuhuoneeseen tms. Muistaa mieskin sitten sen hääpäivän :). Ja tuo toinen idea tuolta samaiselta sivulta on akryylitaulut. Uusia sisustustauluja. Mutta niissä hinta menee kyllä yli budjetin.
- jaana21
Upeat hääideoita www.kristallikauppa.com , Hienot Modernit Swarovski Kristalleilla Koristellut Kristalli Kukkamalja ja 2 kristallilasia, tai alkuperäinen Bohemia Kristalli:
Kristallikulho, Kristalliesneet, Kristallikukkamaljakko, Kristallilautanen, Kristallirasia ja paljon muu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 71871
- 27869