Prisma: Ihmiskehon sisällä

Briteissä aiheutti tietääkseni erittäin paljon keskustelua kun näyttivät Geraldin kuoleman. Mitä ajatuksia teissä herätti?
1244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noh, ihan ne kaikki:
- EI TÄLLAISTA SAA NÄYTTÄÄ TV:SSÄ!!!
- Olipas se hienosti tehty dokumentti, joka kunnioitti ihmiselämää arvokkaasti viimeiseen hengenvetoon asti.
- Ja kaikki ajatukset tältä väliltä

Katsoin ohjelman 17v poikani kanssa, joka oli vähintäänkin hämmentynyt tästä. Mutta kai yksi tälläinen oikea, mutta arvokas kuolema on hyvä nähdä niiden 10.000 "jamesbond" kuoleman liäksi, jotka lapsi ennen varttumistaan näkee. Ehkä.

Joten kai plussan puolelle jäätiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elämä ja kuolema kirjoitti:

Briteissä aiheutti tietääkseni erittäin paljon keskustelua kun näyttivät Geraldin kuoleman. Mitä ajatuksia teissä herätti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu