takua pan vanha kaupunki

Onko joku käynyt takua pan vanhassa kaupungissa?
En siis tarkoita sitä linja-autoaseman seutua, siellä olen käynyt.
Joku retkenjärjestäjä tekee retkijä johon kuuluu myös takua pa:n vanhakaupunki, niin ajattelin että onko käymisen arvoinen paikka. Menisin toki skootterilla ihan itekseni
1789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kävimme vanhassa kaupungissa käveleskelemässä parisen tuntia. Ajoitimme käyntimme sunnuntaille ja iltapäivälle, koska silloin vanhassa kaupungissa on markkinat.
Kyselimme etukäteen karttaa oppailta ja meille väitettiin ettei vanhasta kaupungista ole turistikarttaa, mutta ylläri saksalaisturisteilta saimme lainaan täysin englannin kielisen kartan.
Meistä kävelyretki oli antoisa. Eli suosittelen! Oli erilaista kuin uuden kaupungin puolella, jossa myös vierailimme. Mutta jos vain saat kartan etukäteen niin siitä on kyllä hyötyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


thaifan kirjoitti:

Onko joku käynyt takua pan vanhassa kaupungissa?
En siis tarkoita sitä linja-autoaseman seutua, siellä olen käynyt.
Joku retkenjärjestäjä tekee retkijä johon kuuluu myös takua pa:n vanhakaupunki, niin ajattelin että onko käymisen arvoinen paikka. Menisin toki skootterilla ihan itekseni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu