Onko Basaarit sadepäivinä auki?
Basaareista?
Announn
16629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei tietenkään.
Ja vähintään täytyy olla 30, että ne avautuu, jos kylmempää, kiinni pysyvät!
Siis ovat tietenkin auki sekä sateella että aurinkoisella ilmalla
Missä sun huumorintaju on? LUuletko, ettö aloittaja oli tosissaan? Hanki elämä...
Onko siellä ylipäätään tähän aikaan vuodesta noi basaarit auki?
Onko Turkissa ylipäätänsä älyllistä elämää?
Basaarit auki läpi vuoden. Vain Ramazan bayramina ja Kurban bayramina kiinni.
Tiistai basaari kallis. Pe basaarissa hinnat eivät niin kalliit.
Saisko asiallisen vastauksen? Ei ensikertalainen voi tietää että onko auki vai ei.
Auki ovat.Täysi kaupankäynti jo päällä. Muista tinkiminen, hinnoista putoaa PALJON.
Tuosta tinkimisestä en tiedä. Tai sitten en osaa. Bodrumissa oli ihan turha tinkiä. Ehkäpä oli taidosta kiinni.
Kiitos paljon vastauksestasi! :)
Luoja, miten tyhmä ihminen voi olla ja täällä sen julkisesti myöntää!!!
Sinä se vasta tyhmä olet. Kaiketi maailmassa on sanomisen ja kysymisen vapaus. Lue sananvapaus. Voi kysyä ihan mitä vaan. Ei tarvitse olla idiootti vastauksissaan. Kiusaaja taidat olla. Viisas maailmanmatkaaja....hemuli
Ei ole mitenkään itsestäänselvä juttu.. Jos ei matkailutaustaa ole, niin mistä moista pitäisi tietää. Tosiaan auki ovat ja turistejakin jo siellä pyörimässä jonkin verran :) Hinnasta 50% pois niin päästään realistisiin lukemiin. Muistakaa tsekata myös kiinteähintaiset liikkeet!
Mistäs sen tietää mikä on kiinteä hintainen myymälä?
Kiinteähintaiset liikkeet ovat kuten suomen kaupat. Ja yleensä sen kyllä huomaa astuttuaan liikkeeseen. Kiinteähintaisissa liikkeissä hinnat on yleensä selvästi esillä ja hintalapuissa. Eli kuten normi Seppälässä.