Otin käyttöön Elisa vahtipalvelun vajaa vuosi sitten suurin odotuksin. Kulut kuukaudessa noin 70 euroa. Palvelua ei ole saatu kunnolla toimimaan kun pieniä hetkiä ja sitten taas ajettiin 40 km ottamaan virtoja pois päältä jotta yhteyttä saataisiin...
Missään vaiheessa ei ole palvelu toiminut kunnolla ja viimeiseen pariin kuukauteen ei kertaakaan edes vähäksi ajaksi. Olen soitellut ja lähettänyt meilejä asiakastukeen ja tehnyt virheilmoituksia koko tämän ajan. Aina ollut uusia neuvoja ja olen niiden mukaisesti vaihtanut piuhoja ja päivittänyt reititintä jne. ja vaihtanut mokkulaa jne. mikään ei ole auttanut, elisa vahtipalvelu ei vaan toimi niinkuin lupaa. Vaihdoimme jopa sähkömiehen toimesta uudet sähköt keskuksesta ettei sekään voisi olla toimimattomuun syy.
Puhelimessa on Elisan vahtipalvelun tuesta luvattu heiltä kahden ihmisen toimesta että jollei saada kohta tätä palvelua toimimaan niin kyllä sitten täytyy tämä kokonaan asiakkaalle hyvittää. Nyt kun ilmoitin sitten viimeisten kaksi viikoa sitten tulleiden ohjeiden pohjalta tuloksetta että en jaksa enää yrittää mitään uusia korjauksia kun aikaa on kulunut tässä hommassa jo miltei vuosi niin nyt Elisan vahtipalvelun asiakassuhdepäällikkö puuttui peliin ja ilmoittikin heidän sopimusehtoihinsa vedoten ettei mitään hyvityksiä tehdä palvelusta johtuen tästä (kts. suora ote heidän vietistään):
"Asiakastapahtumissasi on useita kirjauksia yhteydenotoista liittyen palvelun toiminnan häiriöihin, mutta usein kirjattujen yhteydenottojen välillä on pitkiäkin taukoja, eikä asiaa voida selvittää puuttuvien lähtötietojen vuoksi."
No tottakai on pitkiä taukoja kun ei ihminen jaksa ajaa joka päivä 40 km yrittämään jotain korjausta tai virtojen poisottoa ja kun on aikaa käyttänyt korjaamisiin ja näihin tukipalvelusoittoihin jo satoja tunteja niin oikeasti ei soita enää kuukausien jälkeen jokapäivä ja ilmoita että "yhä on toimimaton....." huh-huh tätä touhua! Eli jos ostat heiltä tuotteita tai palveluiat ja teet vikailmoituksen niin sinun tulisi jokapäivä uudelleen ilmoitta ettei toimi vaikka he eivät mitään edes tee asialle..... ja ei muuta kun laskua maksamaan.
Lisäksi tässä toinen hauska kommentti Elisalta minun tekemiini netin ja puhelimen kautta oleviin häiriö ja vika ilmoituksiin:
"Näin ollen palvelun toiminta on hyväksytty maksamalla sitä koskeva lasku. Kävin läpi aiemmat kontaktisi, eikä niistä suoraan ilmene, että kummankaan tuotteen osalta (Elisa Vahti tai Saunalahti Mobiililaajakaista) olisi vikaa tutkittu häiriöilmoituksena, sillä tietoja ei ole saatu riittävästi asian ratkaisemiseksi luotettavasti. Koska vikaa ei ole selvitetty puuttuvien lähtötietojen vuoksi häiriöilmoituksena, emme ole voineet tehdä korjauksia palveluun ja sitä kautta palvelun laskutukseen. "
huh-huh, tässä on parasta asiakaspalvelua mitä rahalla saa, ostat toimimattomat laitteet ja palvelut, ilmoitat ettei toimi etkä osaa itse korjata, niin myyjä ilmoittaa että koska et osaa kertoa mikä niissä laitteissa on vikana ettei toimi niin ei se ole häiriöilmoitus vaan ilmeisesti ihan tässä seuran puutteessa olen halunnut sinne vika ja häiriöpalveluun soittaa ja käydä liikeessä useita kertoaj saadakseni asiaan apua......
En tiedä pitäisikö nauraa vai itkeä, mutta en annan neuvon, älä astu Elisa vahti miinaan kuten minun perheeni!
elisa vahtimaton palvelu
ei elisaa ei apua
0
100
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637