Kaipaan kovasti kohtalotovereita kun tunnen itseni niin pässiksi!
Firman kautta remontoin ja laitoin uudet lattiat (laminaatti, yht 1500 e työ) kämppääni, ja lopputulos on jotenkin väritykseltään ihan hirveä ja lattia on "halvan" näköinen, siitä huolimatta että mallasin lattiapalaa ennen ostoa! Työn jälki sinänsä on hyvää joten hieman harmittaa alkaa vaihtamaan lattiaa, kun ei budjettikaan oikein anna anteeksi tällaisia mokia. Tämän ohella yhdestä ammattilaisen maalaamasta seinäpinnasta menee väri vaihtoon, koska huone näyttää aivan liian pimeältä. Tämä maalaus ei niin paljon v-tuta koska siitä selviydyn itsekin ja maali on edullista.. mutta omat valinnat oli siis huonot ja nimenomaan halusin ammattilaiselle maksaa että työn jälki olisi laadukasta. Noh...
Onko muita mokailijoita, vai sujuuko kaikkien sisustusvalinnat heti kohdilleen? Oletko tehnyt tuplatyötä ja saanut lopulta haluamasi lopputuloksen?
Gallup: pieleen meni
janytottaapäähän
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265149Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1372052
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää57895Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.308857Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa137684