Hei,
mistä saan Nokia 1600:n kaiuttimen päälle? Opaskirjassa ei mainita koko kaiuttimen olemassaoloa, mutta kerran se meni vahingossa päälle. Mutta mistä?
Jos haluan soittaa johonkin palvelunumeroon, jossa joutuu odottamaan muutaman minuutin, voinko panna kaiuttimen päälle -- jotta ei tarvitsisi koko aikaa pitää puhelinta kädessä, vaan voisin jättää puhelimen pöydälle ja hommailla muita asioita odotellessani -- niin että kuulisin, kun numerosta viimein vastataan. Onko tämä mahdollista?
Miten 1600:n kaiutin päälle?
5
6566
Vastaukset
- 5230,. (500)
Yleensä noissa perus puhelimissa kaiuttimen saa puhelun aikana päälle oikeasta valinta näppäimestä eli sen punaisen lopetus näppäimen yläpuolelta,sitä kun painaa edes takas kaiutin kytkeytyy pois ja päälle,kokeile sitä kun soitat tai saat puhelun joltain
- Ämmikki
Kiitos. Tämä toimii puhelun aikana.
Mutta palvelunumeron vapautumista odottamaan (silloin kun puheluun ei ole vielä vastattu = ei edes vastaaja-automaatti ole vastannut) kaiutinta ei näköjään voi panna päälle. Täytyy sitten vaikka panna nappikuuloke korvaan ja känny taskuun, jotta huomaa, kun joku ilmestyy langalle.
Kiitos avusta! - Anonyymi
kiitos, toimii
- 5230,. (500)
Kaiuttimen saa päälle jo heti kun puhelin hälyttää joten sen pitäis onnistua,tarkista äänen voimakkuus
- Ämmikki
Joo, nyt vasta hoksasin kokeilla laittaa kauttimen päälle numeroiden näppäilemisen jälkeen. Toimii.
KIITOS AVUSTA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658