Siivetön

Siivetön


Lintu jonka siiven alla ei ollut ilmaa,
oli siipirikko vailla vapautta.

Ontuen kulki maassa,
katsoen kaihoisasti taivaanrantaan.

Muiden lentäessä pois.


R.S
06.06.2011
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Kiitos Laudi

    Mukavaa että jaksat lukea näitä juttujani.

    Ihanaa kevättä..mutta ei kelmeää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koboltti1 kirjoitti:

Siivetön


Lintu jonka siiven alla ei ollut ilmaa,
oli siipirikko vailla vapautta.

Ontuen kulki maassa,
katsoen kaihoisasti taivaanrantaan.

Muiden lentäessä pois.


R.S
06.06.2011

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu