Huomasitteko eilen poliisiauton joka oli tulossa lukiolta päin ja kääntymässä vasempaan risteyksessä, käytti ovelasti pillejä ja sai sillä etuajo oikeuden! ;)
Poliisi auto lukion luona
7
393
Vastaukset
- 854547kijhgfghkl
Herranen aika sentään! Oliko niin fiksuja, ei ne tosiaankaan ole tyhmiä vaikka moni luuleekin.
- :D
En sattunut olemaan mainitsemanasi hetkenä lukion lähettyvillä, joten en huomannut.
Epäilen, että aloittaja on itse siellä poliisiautossa istunut ja pillejä soittanut poliisi
ja hänellä on hätä siitä että ehkei kukaan huomannut hänen temppuaan joten hän julkitoi asian tälle palstalle korottaakseen poliisien muka fiksuutta.
Tämä piööien soitto taitaa ollakin "fiksuinta" mihin kajaanin poliisit yltävät. Ahaahha - eku22
Törkeätä virkavallan edun käyttöä! ;)
- JUNTTI-KAJAANI
Tämän takia muunmuuassa muutin pois KAJAAAAAANISTA...-EI OO NIIN MUUTA TEKEMISTÄ KUN VAHATA TOISTEN TEKEMISIÄ- että ihan poliisi teki niin ...-mitä muuten naapurillesi kuuluu...ja nyt arkaan kohtaan: MITÄ ITSELLESI ??? elä kerro , en halua tietää...ei kuulu mulle.
- ira32
Naapuri muuten tamppasi mattoja tänä aamuna ja kiitos kysymästä hyvin menee itselläni vaan menköön! ;)
- jukka463
Satuin muuten näkemään, ja musiikit sammui 20m tapauksen jälkeen. Perkeleen perkele
- pantteri31
ABC kahvipöytä kutsui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2955505- 715069
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484176- 513850
- 433504
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv733016- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088