Yksi maailman menestyneimmästä pop-sadusta nimittäin Christina Aguileran musiikkiura taitaa olla lopullisesti ohitse. Supertähti tunnetaan nykyäään kaikesta muutasta kuin musiikin teostaan. The Voicen tuomarointi,hajuvedet ja elokuva ovat viieneet huomion hänen pop-urastaan joka aikanaan oli maailman menestyksekkäimpiä. Moves like Jagger-jättihitin jälkeen ei musiikkimaailma ole kuullut Christinasta. Megahittiensä ja maailmankiertuidensa menestyksen ansiosta Aguileralla on kuitenkin paikka pop-historiassa. Neljän albumin jälkeen hän on myynyt mahtavan määrän levyjä ja esiintynyt 100 000-päisille yleisöille.
Christina teki itsestään taitavan media.ikonin minkä vuoksi hän maailman kuuluisimpia henkilöitä ja myydyimpiä poppareita. Vaikkakin tämän hetken JLO:t ,ladygagat ja Madonna jyräävät hittilistoilla.
-On sanottu että Madonna muistetaan aina musiikkimaailman kuningattarena,Christina muistettakoo prinsessana.
musiikkiura ohitse?
6
344
Vastaukset
- Lollero
Taidat olla sama hyyppä, joka mainostaa jenkkien voicea.
- bellali
Oletko ihan varma? :D
Christina on nytkin tekemässä uutta musiikkia. Hän on myös sanonut että musiikin tekeminen tulee aina olemaan hänelle tärkeää eikä hän sitä aio lopettaa.- Xtina♥
Kiitos, siinä se tuli=)
Siltä on tullut jo uus kappale Last Dance ja sanoi, että albumi tulee viel tänä vuonna♥
- asdfghjklöä
jos christina aguilera lopettaa musiikin tuotannon niin toivottavsti hän jatkaa kummiskin näyttelijänä
- FT
Enpä usko että Christina lopettaisi musiikin tekemistä vaikka hänellä on pitkiä taukoja levyjen välillä.....
Eipä ole Christina mihinkään lopettamassa :) Uusi levy tulossa myös. Ihmiset ei vaan ymmärrä sitä,kuinka tärkeä osa artistin uraa levymyynti on! Jokainen tuntuu nykyään ajattelevan kaikessa "ei se mitään jos mä en". Sama pätee levyjen ostamiseen. Jokaisella ostetulla levyllä on väliä. Olin jostain kuullutkin että Bionic olisi ollut vuoden 2010 laittomasti ladatuin albumi(mihin lie perustettu).
Christinan aika ei tosiaankaan ole ohi. Minä ainakin olen tukemassa ja ostamassa levyjä. Minä myös rakastan Bionic-albumia,jota tunnutaan vaan haukkuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648