Saako ?

Tintturainena

...Opettaja soittaa mun vanhemille, vaikka oon jo täys-ikänen, mutta asun kotona. Oon ollu niin paljon poissa koulusta, mietin onko opejalla oikeutta kysellä mun poissaoloista mun vanhemmilta ?

5

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luokanopettaja.

      Vaikutat holhouksen alla olevalta, joten kyllä.

    • syy??

      Miksi olet ollut paljon poissa koulustasi?

    • Sano opettajallesi, että jos hän enää soittaa sinun vanhemmillesi, niin menet koulutustasi vastaavaan työhön, sillä olet jo niin kypsä ihminen huolehtimaan tulevaisuudesta, ettet voi sietää turhaa holhoamista.

    • Tosiasiaa tuosta opettajan soittelusta sen verran, että jos olisit toivoton tapaus, niin opettajakaan ei viitsisi soitella. Ilmeisesti opettaja näkee sinussa jonkinlaista potentiaalia ja että sinulla voisi olla mahdollisuus menestyä elämässäsi. Ota itseäsi niskasta kiinni, käy koulu. Hanki kunnon ammatti, ansaitse hyvää palkkaa ja nauti elämästä. Elämä alkaa vasta kunnon ammatista, vaikka kuvitellaan että nuorena olisi jotain elämää niissä pienissä ympyröissä. Älä jää pieniin ympyröihin, vaan ala rakentamaan elämää johon mahtuu koko maailma.
      Tsemppiä!!!!

    • lglgy

      On, jos olet holhouksen alainen. Tee siitä omat johtopäätöksesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6345
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3786
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      816
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      810
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      790
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      134
      774
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      691
    Aihe