kysykää mister kyssäriltä

eli kysykää mitä vain älkää ujostelko.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mua on kiusattu n. 7 vuotta . Onko tyhmää , etten kerro siitä kenellekkään ???? Terv. 14 v. Koululainen .

Äänestä
  • tietysti kannattaa kertoa jollekulle mutta älä luota liikaa opettajiin. Oosuhteista riippuen yleensä kannattaa hoitaa asia itse. Tietysti kannattaa puhua myös kavereiden kanssa.

    Äänestä

  • ?????? kirjoitti:

    tietysti kannattaa kertoa jollekulle mutta älä luota liikaa opettajiin. Oosuhteista riippuen yleensä kannattaa hoitaa asia itse. Tietysti kannattaa puhua myös kavereiden kanssa.

    lue minun tekemä palsta."lyhyt neuvo kiusaamisen lopettamiseen" siittä voi olla apua

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????? kirjoitti:

eli kysykää mitä vain älkää ujostelko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu