Mikä Pelicans-faneissa vikana

Mikä ihme teitä lahtelaisia riivaa??? Usealla paikkakunnalla pelikaanien fani toimintaa seuranneena jaksaa ihmetyttää, että miksi siinä vaiheessa kun oma joukkue on tappiolla alkaa kolikot lentelemään jäälle? Selittäkää joku kun en itse ymmärrä.
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä ketä itse kannatat, mutta Jokeritkin on monta kertaa riehunut peleissä kun vähän on häviöllä. Yhdessäkin pelissä Isku Areenalla heitettiin yleisössä ns. pieni savupommi kun Jokerit oli häviöllä. Luulisin, että muuallakin tätä tapahtuu. Että en menis syyttämään vaan lahtelaisia!

Äänestä

Pelicans-faneille tyypillistä on myös etsiä syyllisiä omasta joukkueesta tappion hetkellä. Tämä nähtiin myös finaalisarjassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei jaksa ymmärtää kirjoitti:

Mikä ihme teitä lahtelaisia riivaa??? Usealla paikkakunnalla pelikaanien fani toimintaa seuranneena jaksaa ihmetyttää, että miksi siinä vaiheessa kun oma joukkue on tappiolla alkaa kolikot lentelemään jäälle? Selittäkää joku kun en itse ymmärrä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu