Miksi kone on niin hidas? Tää muuttui yht"äkkiä tosi hitaaksi miten saa takas nopeeksi?? vaikka sivuilla ei oo grafikkaa niin tää lataa pitkään??!! vastatkaa miten koneen sais takas nopeeksi??
Miksi kone niin hidas?
Matti
4852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
en taas tiiä mikä sun tilanteesi on... onko sulla virustorjunnat internet securityt palomuurit ja ad-awaret päällä ja päivitetty??? onko mikä käyttöjärjestelmä??? ootko asentanut äskettäin uusia ohjelmia??? mikä kone on kyseessä (suoritin, muistit)??? onko kone hidastunut vai pelkkä netti??? mikä selain??? ja niin edespäin... paha mennä sanomaan noilla tiedoilla mitään
että koneellasi on jokin haittaohjelma. Kuten tossa edellä kysyttiin, mikä on tilanne suojausohjelmien kohdalla? Millaisia on, ja millä olet tarkistanut?
Nää on perustiedot ennen kuin voi mitään syytä lähteä hakemaan.
Meillä oli kans tietsikas samoja ongelmii alusta asti..tosi TOSI hidas ja sit vähitellen paljastui, että koneel oli paljon viruksii ja haittaohjelmia. Ei valitettavasti auttanut muutakuin KAATAA KOKO KONE ja kaikki uusiks! Hermojaraastavaa hommaa mutta eipä muu auttanut..
...niin olisi vältytty tältäkin. Eli pitäkää ne palomuurit ja virustorjunnat ajantasalla.
"kaataa koko kone". Empä olekaan ennen kuullut tuohon malliin puhuttavan kotikoneista. Tarkoitit varmaankiin formatoida/uudestaan asentaa koko setti?
Itse vaan tottunut palvelinympäristöissä, että kun kone "kaadetaan" niin sillä tarkoitetaan buuttia, mikä siis palvelimissa saattaa olla hieman suuritöisempi kuin kotikoneen ctrl alt del =D